114 serg. majoor met halflange sabel en revolver, de hoornblazers met de revolver. De totale sterkte der compieen. is dus 3 officieren, 1 serg.-majoor, 4 hoornblazers en 174 geweerdragenden. Yoor de inl. en Amb. compieën. ondergaat deze samenstelling slechts kleine wijzigingen en wordt: 1 kapitein, 3 luitenants, 1 serg. majoor, 6 Eur. serg., 6 Amb. of inl. serg., 18 Amb. of inl. korp., 144 Amb. of inl. fuseliers en 4 Amb. of inl. hoornblazers. De totale sterkte der compieën is dus weder 3 officieren, 1 serg. majoor, 4 hoornblazers en 174 geweer dragenden. Elke compie. is verdeeld in 3 officierecommando's, b. v. te noemen pelotons, elk peloton in 2 onderofficierscommando's b. v. te noemen sectiën, elke sectie in hoogstens 2 cnderdeeleo, b. v. te noemen groepeD. Iedere groep is normaal sterk 2 korp. of 1 serg. en 1 korp. en 12 fuseliers, één dier fuseliers wordt door den pelotons commandant aangewezen als reserve groepscommandant, zoodra slechts een korp. bij de greep aanwezig is. De groepscommandant staat in het voorste gelid op den vleugel van zijn groep, de reserve groeps commandant daarachter. De sectiecommandant staat in colonne vóór (twee pas), in linie op den rechtervleugel van zijn sectie. De pelotons commandanten bevinden zich steeds ter hoogte van het midden van hun peloton, in de lijn van het voorste gelid, daarvóór of er achter. In 't algemeen geldt het beginsel, dat een groep niet wordt gecommandeerd doch door den groepscommandant of reserve groeps commandant wordt geleid; waar uitzonderingen op dezen regel noodig zijn (b.v. bij sahovuur, als de sectie in groepen is opgelost, de groepen al dan niet verspreid), worden deze in de reglementen om schreven en daarbij zoo noodig de plaats van den groepscommandant aaDgegeven. De sergeant-majoor is reserve pelotonscommandant en neemt de plaats in, hem door den compagniescommandant aan te wijzen. De normaal opstelling van de coropieën. is met pelotons in open of gesloten sectiecolonne, de tusschenruimten tusschen de pelotons is en kele passen meer dan de frontbreedte van één sectie. De pelotonscom mandanten rechts van en tegenover het midden van hun peloton. Bij elke compio. is organiek een Eur. onderofficier, die den graad

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 132