122 in 6 maanden Eur. fuseliers en in 8 maanden Amb. en inl. fuseliers opgeleid tot korporaal; Eur., Amb. en inl. korporaals respectievelijk in 4, 6 en 6 maanden tot sergeant en sergeant-majoors, in 12 maanden tot onderluitenant. De graad van adjudant-onderofficier is, zooals later blijken zal, vervallen. Het bataljon wordt gecommandeerd door een luitenant- kolonel. De overige daarbij ingedeelde officieren, 2 kapiteins en 8 luitenants, zijn allen instructeurs en genieten daarvoor een toelage. Bovendien zijn bij het bataljon een zeker aantal onder officieren-instructeurs, die eveneens boven hunne soldij eene toelage ontvangen en verder 8 tamboers en hoornblazers. Het maximum aantal leerlingen, dat bij het bataljon voor hoogeren graad kan worden opgeleid, is: 10 sergeant-majoors, 140 Eur. korpo- raals, 240 Eur. fuseliers, 10 Amb. korporaals, 60 Amb. fuseliers, 40 inl. korporaals en 280 inl. fuseliers. Voor elke 20 man rekenende op één onderofficier-instructeur zijn er dus noodig 8 sergeant- majoors voor de klassen, bestaande uit Eur. korporaals en voor de Amb. korporaalsklasse; 14 Eur. sergeanten voor de klassen bestaande uit inl. korporaals en voor die uit Eur. fuseliers bestaande; 3 Amb. sergeanten voor de klassen uit Amb. fuseliers en 14 inl. sergeanten voor die uit inl. fuseliers bestaande. Eén kapitein is belast met het toezicht op de lessen der Eur. en Amb. leerlingen, de tweede met dat op de lessen der inl. leerlingen. Elk der beide kapiteins wordt daarin bijgestaan door vier luitenants. Behalve aan de sergeant-majoors, die worden opgeleid voor onder luitenant, welke van officieren les krijgen, worden in 't algemeen alle lessen gegeven door de onderofficieren-instructeurs, terwijl elk der luitenants belast is met het toezicht op het onderricht van een bepaald onderdeel. Waarschijnlijk echter zullen voor de opleiding van sergeant majoors tot onderluitenant de verschillende vakken over een zeker aantal officieren (kapiteins en luitenante) verdeeld moeten worden. In totaal wordt dus de sterkte van het kaderbataljon aan officieren 1 luitenant-kolonel, 2 kapiteins en 8 luitenants; aan vast kader: 8 serg. majoors, 14 Eur., 3 Amb. en 14 inl. serg. en aan leerlingen 10 serg. majoors, 140 Eur. korp., 240 Eur. fuseliers of totaal 380 Eur. 10 Amb. korp. en 60 Amb. fuseliers of totaal 70 Amb., 40 inl. korp. en 280 inl. fuseliers of totaal 320 inl.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 140