129 bestaat, dat zij geheel van den troep zullen vervreemden, dunkt het mij niet onpractisch met deze officieren in één categorie in te deelen, de officieren van den plaatselijken staf, en die bij het strafdetache- ment en bij de militaire gevangenis. Al deze officieren vormen dus één korps, dat in hoofdzaak in den luitenantsrang, bij uitzondering ook nog in den kapiteinsrang, wordt gerecruteerd, op de wijze als boven is aangegeven. Zij hebben éénzelfde uniformverschil met de rangsgelijken van de infanterie en zijn, welke hun verdere ambtstitel ook zij, allen depot-infanterieofficierende tractementen zouden gelijk moeten zijn aan die der infanterieofficieren van gelijken rang. De indeeling der depot-infanterie zou kunnen zijn als volgt. Negen depots, waarvan vier in havenplaatsen ongeveer de plaats vervullen van de tegenwoordige subsistentenkaders, terwijl de vijf overige in gezonde garnizoenen in de bergen in hoofdzaak ter opname van reconvales centen dienen. Bij elk dezer depots, behalve dat te Batavia, inge deeld: 1 depot-kapitein en 1 depot-luitenant, 1 serg. majoor, 1 Eur., 1 Amb. en 1 inl serg., 1 Eur. fuselier en 2 inl. hoornblazers en ver der nog voor de administratieve werkzaamheden 1 serg. en 1 soldaat- stafschrijver. Bij het depot te Batavia zou noodig zjjn1 depot-kapitein, 2 depot luitenants, 2 serg. majoors, 2 Eur., 2 Amb. en 2 inl. serg., 2 Eur. fuseliers, 4 inl. hoornblazers en verder 1 serg., 1 korp. en 1 soldaat- stafschrijver. Daar de sterkte der depots aan belangrijke schomme lingen onderhevig zal zijn zou de indeeling aan de kapiteins-korps commandanten moeten worden overgelaten, in 't algemeen zijn de daarbij ingedeelde luitenants bestemd om als comp168, commandanten op te treden, terwijl het vaste kader met werkzaamheden den in- wendigen dienst betreffende, wordt belast en de Eur. fuselier als magazijneknecht optreedt. Als wordt aangenomen, dat bij elk depot in maximum ongeveer 400 subsistenten kunnen worden opgenomen, behalve bij dat te Batavia 800, dan zullen daarbij ongeveer 4000 man een plaats kunnen vinden. Een trokpenofficier. Wordt vervolgd).

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 147