190 Drie compieën. 2de Baton. Marinelandingadivisie. Twee compieën. 14de Baton. Trein met Ambulance. Achterhoede: Twee compieën. 14lle Bai°n. Dekking artillerie: Het peloton, dat op de an10, volgt. Plaats bevelhebber: Aanvankelijk tusschen voorhoede en hoofdcolonne. Berichten vijand: Er is geen verzet meer te verwachten. 1 Bevelhebber. Is dit bevel nu zoo onduidelijk, dat er voor den marsch nog een afzonderlijk voorhoedebevel moet worden opgemaakt? Bevel voor 7 October. Bivak Pantée Lhong, 6 October '98, 6 uur N.M. Morgen ochtend te 7 uur wordt in 17. O. richting, zoodra mogelijk langs den R. oever van den Kroeëng Blang Meh, opgerukt over Redeup en Kota Blang naar kampong Tjot Gloempang, waar nadere bevelen worden gegeven. MarschindeelingAls op heden, doch met omwisseling van de bataljons. Bevelhebber. Dergelijke bevelen werden door de verschillende commandanten, na er afschrift van te hebben doen nemen, eenvoudig voor gezien geteekend en daarmede was de zaak uir. Ik zoude nog meerdere marschbevelen kunnen aanhalen, doch laat dit na, daar zij alle in vorm met de beide bovengenoemde overeen komen en de gekozen voorbeelden ruimschoots voldoende zijn, om ons te leeren, dat, in tegenstelling met 's heeren van den Belt's meening dienaangaande: van het aangeven van een afstand tusschen voorhoede en hoofdcolonne geen sprake waseen bijeenroepen van de verschillende commandanten niet plaats vondhet tactisch verband tusschen de bataljons zooveel mogelijk, ook voor het gevecht, bewaard bleef; en van tandoes bij de ambulances niet gesproken werd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 210