210 blijken, waar ik de depots en hulp-depots, in verband met de taak, welke aan deze korpsen is opgedragen, zou willen legeren. Nu moet nog een zeer voornaam deel der infanterie, nl. de recruten- bataljons, besproken worden. Dit zijn de korpsen, waaraan de taak ten deel valt om bruikbare soldaten te maken van de grondstof, het menscbenmateriaal, waaruit de infanterie van het leger moet worden samengesteld. Deze taak, veelomvattend en moeielijk als zij is, sluit elke andere uit, zoodat de recrutenbataljons geheel en uitsluitend moeten zijn ingericht op de eischen door eene deugdelijke recru- tenopleiding gesteld. In verband met hetgeen vroeger over die opleiding werd gezegd en de eisch, dat practiech bruikbare solda ten worden opgeleverd, stel ik den duur van de opleiding voor inlanders en Amboineezen op 9 maanden, voor Europeanen op 6 maanden. Kan bij een rationeel oefeningsstelsel worden verkregen, dat in dien tijd voor ons leger bruikbare soldaten worden gevormd, met alle mogelijke middelen moet er naar worden gestreefd om bij het strijd bare deel van de infanterie die bruikbaarheid op te voeren. Is tijdens de recruten-opleiding het bepaald onmisbare grondig geleerd, dit moet vóór alles beschouwd worden als een hechten en breeden grondslag voor verdere vorming. Vandaar, dat de afgeëxerceerde recruten zoo lang mogelijk bijeen gehouden moeten worden bij de reservebataljons, opdat daar de practische vorming stelselmatig kan vervolledigd worden, zoodat bij de eigenlijke veldbataljons alleen goed geoefende manschappen worden ingedeeld. De oefeningen der veldbataljons hebben dan ten doel officieren en minderen volkomen vertrouwd te maken met de practijk van den oorlog in Indische terreinen en onder de moeielijke omstandigheden, waaronder wij dien steeds zullen moeten voeren. Moet dus de geheele opleiding, die als recruut inbegrepen, ge baseerd zijn op de practijk, bij de veldbataljons moet er naar gestreefd worden den troep proefondervindelijk volkomen vertrouwd te maken met al de moeielijkheden, waarmede hij in oorlogstijd zal te worstelen hebben. Voor een dergelijk rationeel oefeningsstelsel is het onver mijdelijk noodzakelijk, dat de vele niet te ontwijken overplaatsin gen zoo weinig mogelijk stoornis brengen in het troepenverband,

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 230