212 Wordt het gemiddelde verlies minder, toch zal, als thans, dat ver lies nu eens ver beneden dan weer ver boven het gemiddelde blijven, al naarmate het leger tijdelijk meer of minder rust geniet. Het gemiddelde verlies van inlanders zal bij meerder gebruik van dit element stijgen, daar dit echter beter tegen vermoeienissen in de tropen bestand is en bovendien aanmerkeljjk goedkooper is dan het Europeesche, zoo zal ten slotte het voordeel niet gering zijn. Dat ik niet getracht heb met deze verschillen van de toekomstige verliescijfers met de tegenwoordige rekening te houden, heeft zijn goede reden. Allicht zou men mij eene te gunstige voorstelling van de te verkrijgen voordeelen verwijten. Bovendien is het geen bezwaar, dat voor de berekening der sterktecijfers van de recrutenbataljons een niet juiste basis is genomen, daar in ieder geval bij de samen stelling dier bataljons toch rekening gehouden moet worden met zware schommelingen in de verliescijfers. Da formatie der recrutenbataljons moet erop berekend zijn, dat in bepaalde omstandigheden een veel grooter aantal reeruten zal moeten worden opgeleid dan het normale. De opleidingbataljons in de eerste plaats moeten dus een zeer rek bare formatie hebben. In totaal acht ik noodig vier recrutenbataljons, waarvan één dient ter opleiding van Europeanen en Amboioeezen, de drie overige ter opleiding van inlanders. Het eerstgenoemde zal sterk moeten zijn vier compieën., elk nor maal van 300 Eur. reeruten en één compagnie normaal van 300 Amb. reeruten, de drie overige moeten elk vier compiëen. sterk zijn, elke compie. normaal bestaande uit 180 inl. reeruten (dit geeft in totaal 2160 inl. reeruten of 90 minder dan het hierboven berekende benoodigde aantal. Hieruit volgt, dat ook in normale omstandigheden enkele der inl. compieën. sterker zullen moeten zijn dan 180 reeruten, dus 210 reeruten zooals straks zal blijken). Yoor de compieën. der recrutenbat™9. moet behalve de normale sterkte ook een maximum sterkte vastgesteld worden, opdat van te voren bekend zij hoeveel reeruten gelijktijdig kunnen worden opgeleid in abnormale omstandigheden. Het is duidelijk, dat de recrutenbat0119. in staat moeten zijn om, desgevorderd, eene aanvulling op te nemen, welke de normale zeer belangrijk overtrefteerst dan is de zekerheid

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 232