213 verkregen, dat bij het tijdelijk belangrijk toenemen van de verliezen zonder eenige stagnatie in de aanvulling kan worden voorzien. Het spreekt van zelf en later zal dit nog meer uitkomen, dat de rekbaarheid der recrutenbat0118. moet worden benut om tijdig de aanvulling op te voeren, d.i. zoodra vaststaat, dat de verliezen belangrijk zullen toenemen, b.v. als een meer of minder belangrijk deel van het leger te velde moet worden gezonden. De samenstelling der comp100n. van de recrutenbat0113. heb ik mij als volgt gedacht. De Eur. recrutencomp10.1 kapitein, 3 luitenants, 1 serg. maj., 10 serg., 25 korp., 300 recruten en 2 Amb. hoornblazers; haar maximum sterkte is: 1 kapitein, 4 luitenants, 1 serg. maj., 16 serg., 40 korp., 480 recruten en 2 Amb. hoornblazers. De compagnie van normale sterkte is verdeeld in 10 sectiën of klassen elk van 30 man, drie of vier van die klassen of sectiën vormen een peloton. De sectiën zijn verdeeld in twee groepen. De groepen worden gecommandeerd door korp., de sectiën door serg., de pelotons door officieren; de serg. maj. is reserve-pelotons commandant. De indeeling van de comp10. op maximum sterkte blijft dezelfde, er zijn dan echter vier pelotons van vier sectiën elk. De Amb. recrutencompie. is samengesteld als de Europeesche, met dien verstande, dat daarbij Amb. serg. instede van Eur. korp, zijn ingedeeld. De samenstelling der inl. comp10. is normaal de volgende: 1 kapitein, 3 luitenants, 1 serg. maj., 8 Eur. serg., 15 inl. serg., 180 inl. recruten en 2 inl. hoornblazers; als maximum: 1 kapitein, 4 luitenants, 1 serg. maj., 18 Eur. serg., 40 inl. serg,, 480 inl. recruten en 2 inl. hoornblazers. De comp10. telt als minimum 3 pelotons van 2 sectiën elk, als maximum 4 pelotons van 4 sectiën elk. Zijn de recrutencompieën. minder sterk dan als normaal is aan genomen wat veelal het geval zal zijn, de inl. recrutencomp10en. misschien uitgezonderd dan mag toch het aantal officieren, onder officieren en korporaals niet worden verminderd; waar in sommige tijden zeer veel dienst moet worden gepresteerd, mag als compensatie daar wel tegenover staaD, dat nu en dan gelegenheid bestaat tot het verleenen van korte verloven, vrijstelling van dienst, enz. Het maximum aantal afgeëxerceerden, dat de recrutenbataljons in

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 233