218 Zoo zal het compagniesgewijze aanvullen van een te velde aan zware verliezen blootstaand veldbat011. zeer goed mogelijk zijn, omdat aldaar de twee zwakste compieën. tot één kunnen worden vereenigd. De veldbat0113aangewezen om de troepenmacht te velde aan te vullen, zullen dus ook op hunne beurt compagnieagewijze moeten worden aangevuld. Maar met het aanvullen der overige veldbaton. te wachten totdat de compieen. dier bat°ns. tot op 1 /2 a 1/3 zijn ingesmolten, ware niet raadzaamzoodoende toch zou een groot deel der veldinfanterie steeds belangrijk incompleet zijn. Als men het compagniesgewijze aanvullen tot algemeene wet wilde maken, dan zou ter compensatie van het incompleet der eenheden, het aantal dier eenheden moeten worden opgevoerd om de gewenschte totaal sterkte te behouden. Dit zou misschien practisch, doch zeker kostbaar zijn. Bovendien is nog om een andere reden het steeds compagniesgewijze aanvullen der veldbat0113. moeielijk uitvoerbaar. Wordt de bepaling gemaakt, dat maandelijks de daarvoor in aanmerking komende klassen bij de recrutenbat0113. op een voor alle bat°ns. geldenden vasten dag moeten zijn afgeëxerceerd (b.v. de vierde Maandag van elke maand), dan komen dus alle afgeëxerceerde klassen gelijktijdig vrij voor plaatsing bij de comp1of compieën, (Jer reservebat0113, die daarvoor aan de beurt zijn. Zoo leveren de gezamenlijke inl. recrutenbat0113. gemiddeld maande lijks 8 a 9 klassen af. Daarmede kan dus 1 compie. van 6 sectiën worden aangevuldmaar de 2 of 3 sectiën, die dan nog beschikbaar zijn? Groote bezwaren zouden er niet aan verbonden zjjn als bepaald werd, dat twee inl. compie®n. van het reservebat011, in quaestie naar een veldbaton. overgingen, zoodat dus de tweede van die compi®ën# de eerste maand slechts 2 of 3 sectiën zou tellen, om de volgende maand te worden aangevuld, waarna nog 4 a 7 sectiën beschikbaar zouden zijn om in de plaats te komen van een derde compie., welke dan wederom de volgende maand voltallig zou worden. Maar hoe bij de Amb. comploen. van de reservebat0113? Het duurt ongeveer 5 maanden voor 6 sectiën Amb. bij het recrutenbat011. beschikbaar komen. Het incompleet zou dus 5 maanden duren, terwijl het de eerste maanden zóó groot zou zijn, dat de oefeningen er bepaald onder zouden moeten lijden. Mij dunkt, combinatie van de verschil lende eischen is hier wel de meest practische weg. De veldbat0113.,

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 238