228 staf en twee luitenants, die de geschiktheid hebben voor den genera- len staf. De kapiteins, adjudanten van de gewestelijk militaire commandanten moeten van den generalen staf zijn. In de afdeelingen, door een kolonel gecommandeerd, is bovendien een luitenant, welke de geschikt heid heeft voor den generalen staf, toegevoegd aan den gewestelij ken staf (adjunct). De veldbat™3. zijn genummerd van 1 tot en met 22 en wel de veldbat™3. met Amboineezen van 1 tot en met 4, de overige veld bat™3. van 5 tot en met 22. De compagnieën lichte infanterie zijn niet in bat™3. ingedeeld, zij zijn genummerd van 1 tot en met 10, de 1st0 en 2de compie. bestaan uit Amboineezen. De beide veldbat™3., die in twee afdeelingen zijn gelegerd (één is verdeeld over de gewesten Oostkust van Sumatra en Palembang en Benkoelen, het ander over de gewesten Zuid-Oostkust van Borneo en Celebes en Onderhoorigheden) hebben geen commandant, de com pagniescommandanten zijn dus direct ondergeschikt aan den afdeelings- commandant. Het Amb. baton. jn het Gewest Atjeh en Ondh. behoort normaal thuis op Soerabaja; zoodra dus te Atjeh een veldbat™. kan worden gemist, gaat dit bataljon daarheen. Daarmede is dan de normale toestand ingetreden. In het commandement West-Java zijn gelegerd 5 veldbat0113., 3 reser vebat0113. en 2 inl. recrutenbat0113. In normale omstandigheden kunnen de recruten van deze beide bat™3, worden ingedeeld bij 6 van de 7 compi°™_ inlanders van de reservebat™3, in dit gewest, de 7de comp16. is bestemd ter opname van tijdelijk alleen gesohikten voor den dienst in een koel klimaat. Yan de 6 Eur. comp10°n. dier reservebat™3. zijn 3 bestemd ter opname van de afgeëxerceerde recruten, komende van het recruten bat™., gelegerd in het commandement Midden-Java en de 3 overige ter opname van militairen als bovenbedoeld. In Mid den-Java zijn gelegerd 3 veldbat003., 2 reservebat™3, en 1 Eur. en Amb. recrutenbat™. De beide inl. compie™. der reservebat™3, zijn bestemd ter opname van militairen alleen geschikt voor den dienst in een koel klimaat, de drie Eur. compie™. dier bat™3, ter opname van afgeëxerceerde recrutentwee der drie Amb. comp10™. ter

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 248