231 der buitenbezittingen een niet onbelangrijk deel der veldinfanterie is ingedeeld en dus onmiddellijk krachtig kan worden opgetreden. Bovendien kan ook over een deel der veldtroepen van de buiten bezittingen veilig beschikt worden voor expeditiën buiten de onmid dellijke nabijheid van het gewest, waarin zij gelegerd zijn. Over de troepenverdeeling op de buitenbezittingen nog het volgende. Yan de residentie Tapanoeli werd een afzonderlijk commandement gemaakt, eerstens omdat de communicatie over land met de garnizoenen in de Padangsche Boven- en Benedenlanden allergebrekkigst is en tweedens omdat in een niet te verre toekomst kan verwacht worden, dat de Tobalanden zoowel met de Oost-als de Westkust in verbinding staan. Dan zijn de troepen in de gewesten Sumatra's Oostkust en Tapanoelie elkanders natuurlijke reserve en zou vereeniging tot één militair commandement gewenscht zijn. Om een dergelijke reden werd Palembang en Benkoelen tot een commandement vereenigd. Verbetering van de bestaande communi catie kan niet uitblijven en alsdan zullen de troepen in de boven landen zoowel moeten ageeren tegen een vijand in het Palembangsche als tegen een vijand in het Benkoélensche. Behalve de garnizoensinfanterie zijn thans in het gewest Atjeh en Ondh. gelegerd 3 veldbatons2 garnizoensbat0118en 5 divisiën mare- chaussée. Daarvoor zouden in de plaats komen 2 veldbaton8., 10 compieen. lichte infanterie en verder eenige det. garnizoensinfanterie, ter bezetting van enkele punten op de eilanden. Als de lichte infanterie in gevechtswaarde gelijk staat met de tegenwoordige marechaussée, dan zal deze troepenmacht even voldoende zijn als de tegenwoordige. Met de 10 compiesn. lichte infanterie kunnen alle belangrijke punten in Groot-Atjeh, Pedir en de kuststaatjes voldoende worden bezet, terwijl dan als reserve zoowel in Groot-Atjeh als in het Pedirsche een veldbat011. aanwezig is. Mocht een enkele maal een grootere expeditie in een der kuststaatjes noodig zijn, dan zou zonder bezwaar tijdelijk een der batons. van Sumatra's Westkust en een half baton. van Sumatra's Oostkust daarvoor beschikbaar kunnen worden gesteld, tenzij meerdere batons. van Java zouden noodig zijn. In alle overige commandementen is de troepenmacht niet onbelang-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 251