232 rijk uitgebreid. Ambon is als zelfstandig commandement vervallen, de twee veldcompieën. daar in garnizoen vormen echter een reserve voor die garnizoenstroepen in het commandement Celebes en Onder- hoorigheden, welke niet op het eiland Celebes in garnizoen zijn. Het garnizoensbat011, van Lombok is teruggebracht tot 1 comp10. garnizoensinfanterie, mocht voorloopig deze bezetting nog te zwak worden geoordeeld dan bestaat geenerlei bezwaar om tijdelijk daar aan één compie. van één der veldbal0118, van Java toe te voegen. De garnizoenen van Banda en Ternate heb ik gemeend zonder bezwaar tot een det. garnizoensinfanterie te kunnen inkrimpen, waarschijn lijk zou het eerste zelfs geheel kunnen vervallen. Ook de garnizoens- comp10. van Riouw is teruggebracht tot een detachement, terwijl op Banka één comp10. en twee detachementen in de plaats zijn gekomen van de garnizoenscompie0n. uit vier detachementen bestaande en op Billiton één detachement is ingedeeld instede van twee. Over de garnizoenen der compieon. en det. garnizoensinfanterie in de verschillende gewesten kan ik kort zijn. Ik heb eene poging tot vaststelling van die garnizoenen gedaan, maar ben overtuigd, dat hieraan nog veel te verbeteren valt. Doch niet minder overtuigd ben ik, dat het door mij aangenomen aantal van 15 compieën. en 25 det. ruim voldoende zal blijken; ik heb zelfs met 15 compi5en. en 23 det. kunnen volstaan. Daarbij moet in reke ning worden gebracht, dat nimmer geschroomd mag worden om een of meer der compie011. van een veldbaton. tijdelijk een ander garnizoen aan te wijzen, te detacheeren dus. Voor dergeljjke detacheeringen, mits binnen de grenzen van het gewest, moet de afdeelingscom- mandant, op verzoek van het hoofd van gewestelijk bestuur, machti ging kunnen verleenen. Als regel geldt daarbij, dat de Europeesche comp10. van een veldbal®, het langst in het garnizoen blijft. Het zelf standig optreden van inl. compieën. moet niet, als thans, vermeden worden, doch moet regel zijn. Het samenstellen van gemengde compieël1. acht ik een bepaalde fout, die alleen te verdedigen is door iemand, die op den voorgrond plaatst, dat elke formatie, die geen uit inl. en Eur. samengestelde compieëli. kent, onbruikbaar is. In k't algemeen zijn de compieën. en det. der garnizoensinfanterie, in verband met hun taak, gelegerd in versterkingen gebouwd met het

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 252