286 Zijn de verschillende autoriteiten, met het hoogste gezag bekleed in hun gewest, direct ondergeschikt aan den Gouverneur-Generaal en aan deze alleen, ik zou daaraan de bepaling willen verbinden, dat uitsluitend de Gouverneur-Generaal het recht heeft met den vijand onderhandelingen te voeren over de overgave van een deel van het koloniale rijk. Yan een ieder moet gevergd worden, dat hij de verde diging van zijn gewest tot het uiterste doorzet en zich, als alles ver loren is, in het binnenland terugtrekt, zich schuilhoudt desnoods. Het binden van de troepen des vijands aan de landstreek, die zij bezet hebben, is gebiedend noodzakelijk, om te voorkomen, dat achtereen volgens alle betrekkelijk zwak verdedigde deelen van het rijk verloren gaan. Daarom moet in alle instructies als eerste artikel worden opgenomen het stellige verbod om met den vijand in onderhandeling te treden. Yan mannen, wien in dergelijke omstandigheden eene zóó zwaarwichtige taak moet worden opgedragen, wien een zoo groote zelfstandigheid moet worden gegeven, kan gevergd worden, dat zij het bijna onmogelijke doen. Onmiddellijk nadat de Militaire Gouverneur het commando heeft aanvaard, worden door hem een of meer permanente krijgsraden te velde geïnstalleerd, doch deze blijven zoo lang mogelijk buiten bemoeie nis met alles, wat tot de competentie van den burgerrechter behoort. Bij afzonderlijke besluiteu van den Militairen Gouverneur wordt, voor zoover de noodzakelijkheid dit eischt, de competentie van den krijgs raad uitgebreid. Het spreekt van zelf, dat voor de samenstelling dier krijgsraden mede kan beschikt worden over de rechterlijke amb tenaren in het gewest aanwezig. En nu de maatregelen, die meer direct het leger en wel speciaal de infanterie aangaan. Aangeuomeu mag wel worden, dat zoodra zich voorteekenen van den naderenden storm voordoen, de recrutenbatons. op maximumsterkte zijn gebracht. Hiertoe kan zonder bezwaar in tijds worden overgegaan, daar, indien de bui mocht overdrijven, de aanvulling kan beperkt worden tot het ontstane overcompleet is in gestonken. Als dus de staat van oorlog wordt afgekondigd, zijn de recrutenbatons. op maximumsterkte of moeten anders onmiddellijk daar op gebracht worden. Zoo spoedig mogelijk gaan de inl. recrutenbat0113. met officieren en

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 256