237 kader over naar de buitenbezittingen en wel één naar Sumatra's Westkust, één voor de helft naar Sumatra's Oostkust en half naar Palembang en Benkoelen, terwijl het derde voor de helft naar de Westkust van Borneo, voor de andere helft naar Celebes gaat. Het Eur. recrutenbaton. blijft in zijn geheel op Java. De reservebatons. worden onmiddellijk getransformeerd in veldbatons^ waardoor het aan tal yeldbaton8. op Java klimt van 10 op 15. De zes Eur. compie§n., die daarna nog beschikbaar blijven, gaan naar de buitenbezittingen en wel één naar Atjeh, één naar Sumatra's Westkust, éen naar Suma tra's Oostkust, één naar Palembang en Benkoelen, één naar de Zuid- Oostkust van Borneo en één naar Celebes. In de plaats van de naar de buitenbezittingen gezonden inl. recrutenbaton8. worden nieuwe opgericht, alle met compieën. 0p maximumsterkte. Het aantal regelt zich naar de resultaten van de met alle kracht geopende werving. Zonder te optimistisch te zijn, kan wel worden aangeuome», dat de oprichting van drie nieuwe inl. recrutenbat0118. mogelijk zal zijn. De daarvoor benoodigde 3X4X410 5760 man zullen zeer zeker gevonden kunnen worden, als goede maatregelen worden genomen om de werving te bevorderen. Bovendien kunnen van te voren maat regelen zijn getroffen om uit de barisans van Madoera en andere daarvoor geschikte inl. hulptroepen een groot aantal individuen te trekken om deze, na opleiding bij de recrutenbat°n8. bij het leger als soldaten in te deelen. Het kader voor de nieuwe recrutenbat0118. zal getrokken moeten worden uit het kader van het kaderbaton vooraf zal het daarvoor door de compagniescommandanten voorgedra gen kader zonder examen door den bataljonscommandant worden bevorderd. Bij de korpsen worden alle voor een graad of hoogeren graad geschikt geoordeelde militairen eveneens bevorderd. Op deze wijze zal het overcompleet van kader zóó groot moeten worden, dat de nieuw op te richten veldbatons. kunnen worden geëncadreerd. De officieren en de d.d. officieren worden gevonden uit die aan speciale inrichtingen verbonden en verder uit de reBerveofficieren, waarover straks nader. Bij de recrutenbat0118. wordt het aantal dieusturen per dag uitgebreid en de opleiding ook overigens versneld door zich tot het strikt noodzakelijke te beperken. Op deze wijze stel ik mij voor, dat de opleiding tot 5 maanden kan worden terug-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 257