239 van Europeanen tegenvallen, dan komen in de eerste plaats de Amb. veldbal™0, in aanmerking om uit vier Amb. compieën. te worden samengesteld. Op het moment, dat de staat van oorlog wordt afgekondigd, worden alle militairen, tijdelijk bij de depots ingedeeld, aan eene keuring onderworpen om daarna in twee categoriën te worden verdeeld, n.l. zij, die al dadelijk of binnen zeer korten tijd geschikt zijn vooralle diensten en zij, die alleen geschikt zijn voor bentingdieost. Deze laat- sten worden onmiddellijk verdeeld over de garnizoensinfanterie, ook de Europeanen en Amboineezen. Als heel Indië in beroering 1b, zal het raadzaam zijn bij de compieon, en det. der garnizoensinfanterie ook niet-inlanders in te deelen, nog daargelaten, dat ook versterking met het oog op den strijd met den Eur. vijand noodig is. In totaal is de garnizoensinfanterie sterk 2680 inl. Bij de depots zijn gemiddeld ingedeeld 1850 inl., 350 Amb. en 1650 Eur., stel, dat hiervan 3jl alleen voor bentingdienst wordt geschikt geoordeeld, dan zijn dat 1230 Eur., 270 Amb. en 1380 inl., of in totaal 2880 man. De garnizoensinfanterie kan dus verdubbeld worden. Het spreekt van zelf, dat niet alle comp10011. en det. van de garnizoens infanterie op dubbele sterkte zullen gebracht behoeven te worden, terwijl het daarentegen raadzaam zal zijn van sommige de sterkte nog hooger op te voeren. Ook de verhouding tusschen het aantal Eur. en in), zal in het eene geval anders kunnen zijn dan in het andere. Een en ander zal en détail geregeld moeten worden, opdat onmiddel lijk na het afkondigen van den staat van oorlog ook tot deze troe penverplaatsing kunne worden overgegaan. Als de daarbij tijdelijk inge- deelden van de depots zijn afgevoerd, komen officieren en kader vrij en kunnen elders worden gebezigd, de officieren, meest ongeschikt voor den velddienst, b.v. bij de recrutenbat0113. En nu de buitenbezittingen. Zij hebben dadelijk na het afkondigen van den staat van oorlog van uit het centrum versterking gekregen, maar dit is dan ook de laatste, die zij gedurende den geheelen duur van den oorlog vandaar te wachten hebben. In elk gewest moet dus onmiddellijk worden overgegaan tot werving van bruikbaar materiaal, om daarvan in den kortst mogelij ken tijd soldaten te vormen. Als de van Java bekomen aanvulling aan officieren niet toereikend is voor de opleiding dier recruten, dan

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 259