243 tingen zijn verbondeu, nog ongeveer 11 It. kolonels en majoors, 39 kapiteins, 63 luitenants en 79 onderluitenants voor de legeruitbrei- ding zullen noodig zijn. Daarbij is aangenomen, dat de officieren ingedeeld bij de recrutenbat003. beschikbaar komeu, dat de tijdelijk ongeschikten voor een goed deel dienst zullen kunnen doen en dat ook nog enkelen van de depot-kapiteins en luitenants bij de veld- infanterie kunnen worden ingedeeld. Wel zullen de op maximum sterkte gebrachte en met drie vermeerderde recrutenbai0113. den eersten tijd een grooter aantal officieren eischen dan normaal het geval is, doch hiervoor zijn de van de speciale inrichtingen vrij komende officieren meer dan voldoende. De uitbreiding van de veldinfanterie krijgt eerst haar beslag zoodra de reserves zijn ge oefend en dus de officieren van de recrutenbatons. mede beschikbaar zijn gekomen. De niet voor den dienst bij de veldinfanterie geschikte officieren (b.v. velen der depot-kapiteins en luitenants en enkele zieken) kunnen zoo noodig worden gebezigd om nieuwe reserves, deze speciaal met het oog op aanvulling der verliezen, te oefenen. Ik beb gerekend, dat ongeveer 16 kapiteins en 44 luitenants in dit geval zullen verkeeren, door dezen kunnen gelijktijdig 5760recruten worden opgeleid. Zoo noodig zouden deze officieren echter ook gedeeltelijk bij de garnizoensinfanterie kunnen worden ingedeeld. Maar hoe te voorzien in het tekort van 11 hoofdofficieren, 39 kapi teins, 63 luitenants en 77 onderluitenants? Ik heb gedacht, dat bet niet onmogelijk zou zijn om gepensionDeerde officieren, die zich in Indië willen vestigen, onder bepaalde voorwaarden gedurende een zeker aantal jaren nog als reserveofficieren aan het leger te verbinden. Zulke voorwaarden zouden kuunen zijnIs. Ver plichting om gedurende een tijdsverloop van b.v. vier jaren in Indië beschikbaar te blijven om na afkondiging van den staat van oorlog bij het leger te worden ingedeeld in den vroeger daarin bekleed hebbenden rang. 26. Verplichting om elk jaar gedurende twee maan den bij een veldbat011. in een garnizoen naar keuze, in te treden; gedurende die maanden wordt activiteitstractement genoten. 3e. Een reserveofficier krijgt een voor eiken rang vastgestelde toelage boven het normale pensioen. Het is duidelijk, dat alleen officieren tot en met den rang van

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 263