14 Buitendien gaat met iedere belangrijke manoeuvre de officier van gezondheid-leeraar met een ambulance mede. Het personeel dier am bulance moet dan bestaan uit leerling-verplegers. Dagelijks controleert de leeraar het werk der leerling-verplegers op de zalen, daarbij in het oog houdende, dat de voorschriften van den behandelenden geneesheer stipt worden opgevolgd. De officier van gezondheid- leeraar wordt belast met een chirur gische en een interne zaal. De inrichting der school kan zijn overeenkomstig die der kader- scholen voor de Infanterie. De officier van gezondheid- leeraar en het personeel zijn natuur lijk geheel ondergeschikt aan den chef van het hospitaal. De officier van gezondheid- leeraar plaatst de leerlingen op hun beurt op de verschillende zaleD. Hij heeft het recht de leerling-verplegers te straf fen voor onderwijszaken, Hij draagt de leerlingen voor tot bevorde- bij goed of tot verwijdering van de school bij slecht gedrag en houdt van hen speciale beoordeelingslijsten aan. Het examen wordt afgenomen door een dirigeerend officier van gezondheid, een officier van gezondheid en den officier Van gezond heid-leeraar. Ha een met goed gevolg afgelegd examen wordt den verplegers een diploma uitgereikt. Als hulpmiddelen bij het onderwijs zijn noodig Een handleiding voor iederen leerling. Een geraamte, Een „het menschelijk lichaam, aanschouwelijk voorgesteld door vijf beweegbare platen." (Uitgave A, E Kluiver Deventer 15. Een schoolbord. (2 bij 1.30 M.) Papier, schriften, pennen, potlooien, inkt, gekleurd en wit krijt, etc. voor f 150 per jaar. Tjimahi28 Oct. 1899. L. A. Demjiers. Off. v. Gez. 2e hl.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 30