378 voet tot 4 voet 4 duim, ia over den grooten weg 65 a 70 palen; voor 1/4 gedeelte door zwaar heuvelterrein dan wel bergterrein gaande 50 a 55 palen. Een grooter gedeelte dan 1/4 van den geheelen afatand door zwaar geaccidenteerd terrein te laten gaan, ia niet aan te bevelen, daar er aladau weinig of geen sprake van tempo rijden kan zijn. Tot toe lichting van het boven beweerde zij het volgende medegedeeld. De le afatandarit uitgeschreven door de M. V. t. b. v. II. S. te Salatiga, dus ook de eerste afatandsrit in Indiëhad plaats onge veer 3 jaar geleden, enkele dagen nadat ik van Sevang te Salatiga was aangekomen, tengevolge waarvan ik dezen rit niet mede maakte. Leerrijk was deze rit voor het bestuur der vereeniging zeker, daar ten duidelijkste de noodzakelijkheid bleek, om den afatand vooral niet te klein te nemen ten einde een onoordeelkundig jakkeren te voorko men. De afatand, welke in het onderhavige geval grootendeela afge jakkerd werd, bedroeg slechts 50 K.M.; de gevolgde route was: Salatiga JBanjoe Biroe Willem I Merak-Matti Bawen Toentang Bringin Salatiga. Niettegenstaande de jury bij hare keuring des avonds te 5 uur, alle paarden in goede conditie bevond, blijf ik bij mijue bewering, dat het geheel niets van het rijden van een afatandsrit had. De 2e afatandsrit had plaats in Mei 1898 en werd de door mij aangegeven afstand en route goedgekeurd door bestuur en algemeene vergadering. De afstand bedroeg 54 a 55 paal, waarvan 8 paal door zwaar heuvelterrein; de route was: Salatiga Toentang Bringin Go- godalam Tempoeran Kedoeng-Djati Goeboeg Semarang. Slechts het traject Goeboeg Semarang (24 paal) was bepaald vlak te noemen. Paarden en ruiters kwamen behoorlijk aan, terwijl ook de paarden den volgenden morgen bij de keuring door de jury in goede conditie werden bevonden. Het uur van afrit was vastgesteld tusachen 'a nachts 12 uur en 's morgens 5 uur; het was volle maan. Deze afatandsrit werd gewonnen door den 2en luitenant der cavalerie de Bruin met een Australische poneij van 4 voet 3 duim in 9 uur en enkele minu tenzelve kwam ik met mijn Sandelwood War-brij (4 voet 3 duim)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 410