379 als tweede binnen in 9 uur en löVé minuut, zijnde een tijdsverschil van I2V2 minuut. Ten einde te constateeren, dat het door mij gekozen tempo goed was, vermeld ik, dat ik een tijdsverlies van ruim 30 minuten heb gehad, doordat ik onderweg een mijner kameraden heb geholpen, welke met zijn paard in de modder was blij ven steken zonder dit tijdsverlies, was ik dus gemakkelijk prijswinner geweest, hetgeen ook door de jury in het verslag werd opgenomen. De maximum toegestane tijd was 13 uur. Ook deze afstandsrit was zeer leerrijk, daar zij aantoonde, dat een afstand van 54 paal, waarbij 8 paal zwaar heuvelterrein en slechts 24 paal bepaald vlakke weg, niet te zwaar voor de paarden was, ja zelfs de juiste afstand onder de gegeven omstandigheden kon genoemd worden. Ook het rijden bij maanlicht leverde geen bezwaar op en viel algemeen in den smaak. Het meest belangrijke echter van dezen afstandsrit was, dat zij onweerlegbaar de juiste wijze van training vaststelde. Men had n.l. op tweeërlei wijze getraind; een partij toch had de training voornamelijk gezocht in het afleggen van steeds grooter wordende afstanden met een vrijwel standvastig tempo, een ander gedeelte had daarentegen de door mij aangegeven wijze van training gevolgd, n.l. de paarden leeren het draftempo gaandeweg langer vol te houden tot het als minimum op 20 minuten was gebracht, waar mede gepaard moet gaan een staptempo van 10 minuten. 2 a 3 proefritten van 20 tot 40 paal acht ik hierbij voldoende. Het resultaat bij den afstandsrit was, dat de voorstanders der opklim mende afstanden geen enkelen prijs behaalden en aanmerkelijk minder goede tijden maakteD, dan de voorstanders der opklimmende tempo's. De 3e afstandsrit werd April 99 gereden, loopende van Salatiga over BojolaH, KartasoeraKlatten naar Djocjahetgeen een afstand van 65 paai daarstelt. De maximum tijd toegestaan was 13 uur het uur van afrit vastgesteld tusschen 8 uur N.M. en 5 uur 's morgens; ook ditmaal werd bij volle maan gereden. De route was op verschillende gedeelten zeer slecht, tot Bojolali op en af, en volgde geheel den grooten postweg. Deze rit, werd door mij ge wonnen met mijn Sandelwood War-brij in 8 uur en 11 minuten. De paarden kwamen behoudens enkele drukkingen, allen goed aan en konden met uitzondering van één, den volgenden morgen den

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 411