382 eindpaal kan komen tengevolge van het vlot afleggen der laatste palen, en toch na enkele uren weder geheel frisch en uitgerust kan zijn. Bij groote afstandsritten keure de jury de paarden eerst den volgen, den dag. Het bereiken van den eindpaal bij een grooten afstandsrit beschouwe men als het eindpunt van een zware officierspatrouille oordeelkundig en goed afgelegd is daarom deze afstand, wanneer paard en ruiter den volgenden morgen blijken geven weder in staat te zijn om op marsch te gaan. Teneinde echter eenige rekening te houden met de conditie der paarden bij aankomst, eische de jury, dat de ruiters in vlotten galop binnenkomen en den eindpaal passeereu. Welke eischen moet de jury thans stellen In de eerste plaats zij de eisch gesteld, dat alle deelnemers, welke in aanmerking wenschen te komen voor een prijs, een diploma medaille, enz., den morgen na aankomst deelnemen aan een proefrit van 4 k 5 paal, welke onder leiding van de jury in stap, draf en galop moet worden afgelegd. Hierdoor blijkt voldoende welke paarden in staat zijn weder op marsch te gaan en komen wellicht kreupelheid en „broken down zijn" voor den dag. Na dezen proefrit worden de paarden afgezadeld en aan de hand gemonsterd. Kreupelheid, trekken met de beenen, be vangen zijn, verloren eetlust, opvallend slechte conditie, doen zonder pardon het recht op een prijs of diploma vervallen, drukkingen alleen voor zooverre zij den ruiter beletten met het paard weder op marsch te gaan. Het weder behoorlijk op beslag staan bij den proefrit, is de eisch, welke met het oog op het beslag gesteld moet worden. De tijden van vertrek en van aankomst behooren van alle mededingers juist te worden opgenomen, door denzelfden persoon of door verschil lende personen, gerekend telegraaftijd. Eerstgenoemde tijden kunnen met den laatst afrijdenden mededinger voor de jury worden mede gegeven, dan wel worden overgeseind. Op alle punten, waar de route zoude kunnen worden bekort, behoort iemand te worden gestationneerd, van wien de mededingers een contrólekaartje ontvangen. Het afgeven van contrölekaartjes door de mededingers aan den gestationneerden persoon verdient geen aanbeveling, daar de jury als dan niet tijdig in het bezit der contrölekaartjes komt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 414