384 Het loopen naast de paarden in draf raad ik zoowel aan regelings commissie als aan deelnemers af. Hierdoor toch gaat het eigenaar dige van den rit er af en oververmoeien de deelnemers zich. Men schrijve echter duidelijk voor, dat de route afgelegd moet worden op één paard, opgezeten of in stap er naast loopende, daar de deelne mers anders in een wagen kunnen gaan zitten met het paard er achter loopende. De kleeding der deelnemers gedurende den rit behoort ook vrij gelaten te worden; waarom toch zoude een burger-deelnemer wille keurig gekleed mogen rijden en de officieren daarentegen verplicht zijn in uniform te rijden. En toch werd zulks vertoond bij den afstandsrit Salatiga Djocja. Rijden alleen officieren mede, welnu laat dan allen in uniform rijden, desnoods met sabel om, zooals de Oostenrijksche officieren deden, in tegenstelling met de Duitsche, gedurende den afstandsrit Weenen Berlijn en omgekeerd. Gelegenheid tot rusten, eten en drinken zoowel voor ruiters als paarden behoort natuurlijker wijze op de route ook gegeven te worden. 't Best voldeden hier steeds plaatsen gelegen op 1/2 en op 2/3 van den af te leggen weg. De regelings commissie zorge, dat op bedoelde plaatsen water, gras en gaba of paddi voor de paarden, en het een en ander voor de ruiters gereed staat. Ook is het zeer aanbevelings waardig op een der pleisterplaatsen een hoefsmid te posteeren. De hoogte der paarden, welke aan een afstandsrit deelnemen, mag niet te veel verschillen en moet, met het oog op de maat onzer dienst paarden, die van 4 voet tot 4 voet 4 duim als de rationeelste wor den aangenomen. Met het oog op de noodwendige hooge kosten, verbonden aan de training voor en het deelnemen aan een afstandsrit, verdient het aan beveling behoorlijke geldprijzen uit te loveD, ten einde de deelne mers eenige kans te geven hunne onkosten goed te maken. Ook moet het aantal prijzen zoo ruim mogelijk genomen worden en afhan kelijk gesteld worden van het aantal deelnemers, b.v. bij 3 deelne mers 1 prijs van f 100; bij 4 of 5 deelnemers een 2e prijs van f 60; bij 6, 7 of 8 deelnemers een 3® prijs van 30. Vermeldenswaard is het feit, dat bij de door ons gereden afstands-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 416