887 6e. Geringe hellingen kunnen gerust worden opgedraafd; het afdraven van hellingen is minder wenschelijk. 7e. Indien men voornemens is alleen te rijden, zoo traine men ook alleen. 8e. Neemt men zich voor bij duisternis (maanlicht) te rijden, zoo beproeve men zulks gedurende de training een enkele maal, daar het rijden bij nacht zoowel voor ruiters als paarden eenigszins vreemd is. 9e. Het aanvangsration zij 3 K.G. gaba; het eindration hoogstens 6 K.G.het meerdere laten onze paarden toch liggen en is dus weg gegooid. Men overtuige zich door nauwkeurig op de mest te letten, dat de gaba verteerd wordt; overvoeren is een groot gevaar. Een weinig zout wekt den eetlust op. Een dag per week behooren de paarden te rusten dien dag geve men ze slobber (2 emmers per dag) bestaande uit dedak, gekapte papaja en bambcebladen en laat ze 's morgens en 's middags een uurtje aan de hand wandelen. 10e. De paarden mogen niet overtraind ziin en niet te magerzij behooren gevuld doch niet vet te zijn. Overtollige dikte verdwijnt zeer spoedig, indien men de paarden gras voert, hetwelk te voren 2 dagen in de zon gedroogd is. II6. Men rijde de paarden noch gedurende de training, noch op den rit zelve in elkander; de paarden behooren op hun gemak te loopen. 12e. Men rijde vooral een rustigen, vrijen draf, en wake er voor, dat de paarden uit den schouder (te snel) draven. Als minimum snelheid van draf neme men echter den paal in 8 minu ten, als maximum in 6 minuteD. Deze snellere draf mag alleen ge reden wordeD, indien het paard zulks zelve vraagt, dan wel zonder in spanning, op zijn gemak kan doen, zij het ook na geleidelijke oefening. 136. Men drave zooveel mogelijk Engelsch en verzuime niet van been te veranderen. Beter echter gewoon te draven, dan Engelsch, indien men zulks niet goed kent. 146. Het trainen noch het rijden van vaste galoptempo's is aan te bevelen, men make slechts een berekening, en zal verbaasd staan, hoe weinig hiermede gewonnen wordt, althans niet voldoende om de grootere krachtsinspanning te wettigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 419