389 Vertrekt men veel vroeger, zoo heeft men zelf noch het paard voldoende gerustvertrekt men veel later, zoo moet men te veel in de hitte rijden. 23®. Men rijde voor het uur van afrit 10 minuten in stap rond, opdat men in draf kan afrijden, waardoor men dadelijk een voordeel behaalt op de deelnemers, welke in stap afrijden. 24®. Men kijke des morgens harnachement, beslag en paard nauw keurig na en overtuige zich, dat alles in orde in. 25®. Men trachte van de regelings commissie een volgorde van afrit te verkrijgen, waardoor voorkomen wordt, dat mededingers, welke niet samen rijden, gelijktijdig of kort achter elkander starten, daar zulks aanleiding geeft tot zenuwachtig rijden, verlies van tempo, enz. 26®. Men late het paard vierkant beslaan om te voorkomen, dat de achterhoeven pijnlijk worden. 27®. Den dag voor den afstandsrif, moet het paard absolute rust worden gegund, en hetzelve slechts een uurtje aan de hand worden afgestapt. 28®. Als voorbeeld voor training en voeding, durf ik een ieder het schema op de volgende bladzijde aan te bevelen, volgens hetwelk door mij getraind werd voor den rit Salatiga Djocja en in welk genre ook mijn training en voeding was voor den afstandsrit Salatiga Kedong Djatti Semarang. Naar omstandigheden kan men dit schema natuurlijk wijzigen. Toelichtingen: a. Paarden, welke gewend zijn 10' draf op 10' stap te loopen, kunnen de 1® week reeds 15' draf op 10' stap nemen, h. Op de dageD, dat uitsluitend gestapt wordt, moet onder den man gestapt worden op de andere dagen steeds naast het paard loopen in stap. Is er heuvel- of bergterrein in de nabijheid, dan is het zeer aan te bevelen in dat terrein te gaan stappen, zonder echter steile hellin gen te gaan beklimmen. Stap werkt bijzonder gunstig op den adem; de Amerikaansche harddravers stappen 9 a 10 uur per dag. Bij mijn training voor de courses heb ik ook steeds veel baat bij staptrai- ning bevonden. c. Iedere week klimme men met het draftempo 5'ophet tempo,

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 421