b. v. ëe 0f Ie. 455 zichtbaar moet worden gemaakt en bovengenoemde schijven geplaatst moeten worden. Felix. Herhalingsoefeningen. Scherpschutters en schutters le klasse mogen, om aan de herhalingsoefeningen te voldoen, op elk dier oefeningen drie malen schieten. Een gewoon schutter 2e klasse dus een schutter, die minder goed of nog niet zoo goed schiet als een schutter in klasse B of C., mag in A5 slechts twee malen schieten. Schiet hij in twee series niet over, dan is hij in A5 achterlijk. "Waarom die onbillijkheid? A5 en B3 en in 't algemeen.oefeningen in het snelvuur zijn zeer moeilijk. Felix. Schietregister. Waarom moet men manschappen, of liever schutters, overgeven en overnemen, of op een ander folio brengen met b. v. A7UP of a9^? Ik meen, dat A7 13p, of A9 20p zeer voldoende en zeer duidelijk is. Niemand kan daarin eene moeilijkheid zien en bovendien kost het den officier „invuller" minder tijd en minder geschrijf. Immers een schutter, die 4 malen in A9 heeft geschoten en daarvoor 20 patronen of meer (tot 28p.) heeft noodig gehad, zonder nog over te A9 zijn, wordt overgegeven enz. met En daarom, hoe is 't mogelijk, dat men kan voorschrijven, een schut ter, die in een of andere oefening achterlijk is, over te geven enz. met Kan het dan ooit voorkomen, dat men een schutter zou moeten over- g geven met A 5p p De schrijfwijze volgens het voorschrift volgende, noopt me de volgende vraag te stellen. Hoe moet men in verband met staat III, Verzameling van over gangeneen schutter overgeven, enz., die in A5 achterlijk is, of in A5 achterlijk en reeds A5 aan het inhalen is? A5. A5 A5 25p Gewoonlijk ziet men staan: ot gj-j 5— Wat heeft men, of liever de aanhouder van het schietregister aan zoo n overgave Volgens III, Verzameling van overgangen bldz. 121, moet men ook het aantal treffers of het gemiddelde van het aantal weten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 487