458 Vorming van voetartsen. Yolgens een Londensch geneeskundig tijdschrift wordt tegenwoordig een aantal onderofficieren Tan Britsche regimenten in de Indische militaire hospitalen geoefend in de behandeling yan eksteroogen, ingegroeide nagels en gewonde Toeten. Men hoopt mettertijd zooTer te komen, dat iedere sectie yan iedere compagnie yan een Britsch regiment zijn eigen voet arts bezit, die in het kantonnement de voeten van de manschappen yan zijn sectie 2 tot 3 maal wekelijks en op marsch dagelijks naziet. Kleine kwalen kan de als „Chirogodist" gevormde onderofficier zelf behandelen, grootere kwalen moet hij aan den dienstdoenden geneesheer melden. Zeker is dat een zeer voortreffelijke, navolgenswaardige maatregel, daar zij zeer geschikt is om de marschvaardigheid van den troep te behouden. (Schiv. Mil. Blatter. 1900 Januar). De sterkte van de Engelsche cavalerie in Zuid-Afrika. Met inbegrip van het gemengde garde-regiment (regiment of Household- Cavalry) zijn er van de 32 cavalerie-regimenten 15, waaronder genoemd garde-regiment, naar Zuid-Afrika gezonden. Bovendien bevinden zich in Indië en Egypte nog 6 regimenten, zoodat er in Engeland zelf slechts 11 overblijven. Het bovenstaande bericht dateert van 20 Jan. Sedert is den 31sten jan- last gegeven aan de 4e Brigade, bestaande uit 3 regimen ten, om zich gereed te maken tot vertrek. (Revue de la Cavalerie. Février 1900). De Japansche cavalerie. Het Japansche leger bestaat uit 3 legercorpsen, te zamen tellende 13 divisies. Bij elk dezer divisies bevindt zich 1 regiment cavalerie van 5 escadrons. (Revue de la Cavalerie. Février 1900). Masten voor slagschepen en gepantserde kruisers. De Fransche „Conseil des Travaux de la marine" heeft volgens een mede- deeling van de „Moniteur de la Flotte" de volgende bepalingen getroffen met betrekking tot de masten van slagschepen en gepantserde kruisers Slagschepen en gepantserde kruisers zullen voorop een gevechtsmast en achter een seinmast voeren op een hoogte van 19 M. boven den waterspiegel een gewapende mars dragen, voor 4.5 c.M. kanonnen met 100 schoten per kanon. Op 24 M. boven de waterlijn zal een tweede platform worden aangebracht, bestemd voor de afstand meting, en eindelijk op 26 M. hoogte een derde platform voor een zoeklicht. Bovendien zal deze gevechtsmast een top krijgen van minstens 15 M. lengte, die bestemd is om den semaphoor-arm te dragen voor de gevechtssignalen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 490