463 Het was een bandelooze, ongedisciplineerde troep, slecht geoefend en bewapend, die echter als zeer strijdlustig bekend stond. Deze soldaten waren plunderziek en vernielzuchtig; twee Engelsche in genieurs, die met den spoorwegaanleg te Fungtai waren belast, waren bijna door hen vermoord geworden, zij vernielden bovendien een spoorwegstation voor een deel, zoodat de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden op hunne verwijdering moesten aandringen. d. De troepen van Generaal Nieh. Deze troep, bestaande uit ongeveer 13.000 man, is gelegerd tusschen Hsia en Tien-tsin, in een dertigtal kampen. Een gedeelte dezer soldaten werd door Duitsche officieren afgericht de troep is goed bewapend met Mausergeweren, geschut van ver schillend kaliber en Maximkanonnen, doch de discipline laat veel te wenschen over. Tijdens L. Cb. B. 's bezoek (einde 1898) bevonden zich onder deze troepen vijf Russische instructeurs. e. De Veldtroepen van Peking. Deze bestaan uit speciaal uitgezochte manschappen, ten getale van ongeveer 10 000. Zij staan onder bevel van het Hof des Keizers, zijn goed bewapend, doch middelmatig geoefend. Zij zijn ingekwartierd in het z.g. „Hunting Park" in Peking. f. Het Cavaleriekamp te Kai-ping. De sterkte van deze troepen is nominaal 1.500 man; er bestaat echter een aanmerkelijk te kort aan paarden. Yroeger was de militaire opleidirg aan een Duitsch officier opge dragen, die echter door drie Russische instructeurs vervangen is geworden. g. Het Leger van Generaal Yi-Ke-Tong. Zooals reeds werd medegedeeld, bevindt zich in Mandsjoerije een groot leger, dat over deze streek verspreid is. Dit leger, waarvan de sterkteschatting varieert van 8.000 tot 15 000 man, staat onder bevel van boven vermelden generaalhoewel de bewapening werke lijk goed is, laten oefening en discipline zeer veel te wenschen over.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 495