- 33 Een krijgsraad te Batavia, ter berechting der zaken in de le Miliiaire Afdeeling op Java, met de Lampongs, Palembaug, Sumatra's Oostkust, Riouw, Banka, Biliton en de Wester-Afdeeling van Borneo. Een idem te Kota-Radja voor Atjeh e. O. en Sumatra's Westkust met Benkoelen. Een idem te Magelang voor de 2e Militaire Afdeeling op Java. Een idem te Soerabaja voor de 3e Militaiie Afdeeling op Java, met de Molukken, Celebes, Timor en de Zuider- en Ooster-Afdeeling van Borneo. Yoor deze Militaire Audities zouden noodig zijn, zonder het min dere personeel vier auditeurs-militair, ieder op een inkomen van f 600 met ver hoogingen tot een maximum van f 900 (Men zie hiervoor de tractementen der auditeurs in Nederland in verhouding tot die van de leden van het Hoog Militair Gerechtshof aldaar); Een substituut auditeur-militair op 500 a f 600, toegevoegd aan den auditeur-militair te Batavia, waar het grootst aantal troepen tot de jurisdictie van den krijgsraad behoort. Deze substituut kan tevens een der andere auditeurs-militair vervangen, wanneer deze voor lange- ren tijd b.v. met buitenlandsch verlof komt te ontbreken. Is een auditeur-militair voor korten tijd afwezig, dan kan hij tijde lijk vervangen worden door een officier van het garnizoen. Bij het bovenstaande zou aansluiten de volgende formatie van het Hoog Militair Gerechtshof: Een rechtsgeleerde president, op een inkomen gelijk aan dat van een vice-president van het Hoog-Gerechtshof. Een rechtsgeleerd lid, op een inkomen van een raadsheer in het Hoog-Gerechtshof. Yier militaire leden, gepensiocneerde of actief dienende hoofdofficie ren der Landmachtde laatsten c.q. a la suite van het Leger te voeren. Een advocaat-fiscaal, op een inkomen van f 1100 a f 1200. Een griffier, op f 600. Onnoodig te zeggen, dat dit schema in de verste verte niet voor onverbeterlijk wordt gehouden, maar in allen gevalle is een vast Hoog Militair Gerechtshof en vaste auditeurs-militair bij de krjjgsraden dringend noodig, terwijl de financieele positie dezer laatsten even- Dl. I, 1900. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 49