468 het Peyang eskader in het Noorden, het Nanyang Zuiden van het rijk. Het Peyang eskader bestaat uit: 3 in Duitschlaod gebouwde kruisers van 3400 ton; 1 torpedokruiser, eveneens in Duitschland gebouwd; 1 torpedo-(kanonneer-) boot. Behalve deze schepen behooren hier nog toe: 1°. 2 gewapende kruisers van 800 ton, die reeds gebouwd en betaald zijn, doch nog steeds te Armstrong liggen, daar het Chi- neesche gouvernement gebrek aan geld en manschappen heeft en alle Chineesche werven, behalve die te Fou-tcheou, welke onbruikbaar is, door de vreemde mogendheden zijn bezet; 2e. vier torpedovernielers, die onder dezelfde conditiën nog te Stettin liggen. Het Nanyang eskader is samengesteld uit: 6 kruisers van 3500 ton, in Duitschland gebouwd 1 1800 in Engeland 4 oud-model kanonneerbooten van 400 ton, eveneens in Engeland gebouwd 4 torpedobooten (130 voet), van de meest moderne constructie (in Duitschland vervaardigd) en in uitstekenden staat. Over het geheel genomen is de Chineesche vloot onvolledig be mand, maar onder de bemanning bevinden zich vele zeer goed ge- oefenden, opgeleid door Engelsche instructeurs. Eenige mededeelingen betreffende de vestingen forten en arsenalen in liet Chineesche rijk. De forten en batterijen dienen tot kust- en rivierverdediging. Bij zijn bezoek aan China heeft Lord Charles Beresford deze nauwkeurig gadegeslagen, te meer daar hem door de onderkoningen was verzocht om zijne meening uit te spreken over den toestand dezer weermiddelen. Sommige der forten hebben eene bijzonder sterke bewapening; de bedieningsmanechappen bleken daar zeer goed geoefend te zijn en maakten een uitstekenden indruk. De meeste batterjjen zijn bewapend met voorlaadkanonnen, de forten daarentegen met zwaar modern achterlaadgeschut, waarvan

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 500