479 13 Grepantaerde monitors (ter kust bewaking met 1 toren). 15 Beschermde kruisers van 1 500 a 7.000 ton, nieuw van construc tie (loopende: 19 k 23 knoopen). 3 Ongepantserde kruisers. 16 Kanonneerbooten. 2 Schepen met bijzondere bestem- miug. 21 Torpedobooten (zeebouwend; met een vaart van 20 k 30 knoopen). In aanbouw: 3 Pantserschepen lste klasse (loo- pen in 1899 van stapel). 1 Gepantserde kruiser. 12 Torpedobooten (zeebouwend). 12 Torpedovernielers. Wat de strijdkrachten te land in Oost-Azië betreft, zoo ligt het niet binnen het bestek van dit opstel om hierover uitvoerige gegevens te ver schaffen, temeer niet daar die op zeer onzekere gronden zouden berusten. De eenige mogendheid, die een belangrijke taak dadelijk aan het leger zal opdragen bij eventueele verwikkelingen in China, is Rusland Reeds nu hebben troepenconcentraties op groote schaal plaats gehad in de richting van de Chineesche grenzen, weshalve het niet vaD belang ontbloot is een overzicht te geven van de positie der Russische troepen in Oost-Siberië en Mandsjoerije. lste. In Oost-Siberië. Habarovak. De staf van de l3te brigade Oost-Siberische linie-infanterie. 2 Bataljons (III en X) Oost-Siberische linie-infie. 2 Batterijen (III en IV) van het 2de regiment O. S artillerie. De staf van het Oost-Siberische bataljon genietroepen. 2 Compagnieën 2 van het lste bataljon van de Ussuri spoor- weg-afdeeling. Iman. 1 Compagnie van het lste bataljon van de Ussuri spoor weg afdeeling.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 511