497 tiermeesters w. o.9 (kapiteins) kwartiermeesters voor de 8 ba taljons infanterie en het algemeen depot, 1 (eerste luitenant) kwartiermeester voor het algemeen depot, 1 (kapitein) kwartiermeester voor het regi ment huzaren te Weltevreden No. 7, 1 (kapitein) kwartiermeester voor het per soneel der artillerie, staf te Weltevreden. De officieren van kleeding werden uit de formatie geschrapt. Ook deze formatie bleef slechts één jaar van kracht, den l8ten Januari 1832 trad eene nieuwe in werking, welke bij G. B. dd 17 October 1831 No. 5 was gearresteerd. Bij ditzelfde besluit werd ook het algemeen reglement van administratie voor de landmacht in Nederlandsch- Indië gearresteerd. Het korps inspecteurs werd nu gebracht op: 1 Inspecteur met rang van kolonel (bij de directie der militaire administratie te Batavia). 1 Onder-inspecteur der le klasse met rang van luitenant-kolonel (bij dezelfde directie). 1 Idem der 2e klasse met rang van majoor te Semarang. 4 Adjunct-inspecteurs der le klasse met rang van kapitein, nl. 2 bij vorengenoemde directie, 1 te Soerabaja en 1 te Amboina. 4 Adjunct-inspecteurs der 2e klasse met rang van len luitenant, nl. 2 bij de directie, 1 te Makassar en 1 te Padang. 4 Adjunct-inspecteurs der 3S klasse met raDg van 2en luitenant, nl. 3 bij de directie en 1 te Muntok. Tevens werd bij dat besluit bepaald, dat bij het Algemeen Mili tair Kleedingmagazijn" te Batavia 1 administrateur en 1 adjunct administrateur zouden ingedeeld zijn, welke laatste tevens belast werd met de kazerneeringsgoederen te Weltevreden, terwijl te Sema rang 1 administrateur voor het „Kleedingmagazijn" aldaar zou worden tewerk gesteld. Bij G. B. dd. 31 Juli 1833 No. 146 werden opnieuw verande ringen in ovengenoemde formatie en indeeling gebracht, iDgaande den lsten Juli 1833 voor Java en Madura en met 1 Januari 1834 voor de Buitenetablissementen. Bij dit besluit werd de formatie

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 529