499 Westkust-Sumatra. 1 Adjunct-inspecteur le klasse en 1 Adjunct-inspecteur 3e klasse. De functiën van onder-inspecteur te BancljermasinPontianak Sambas, en Riouiv werden aan de resp. militaire commandanten op gedragen (1). Yan de officieren-kwartiermeesters waren 3, kapitein 5, le en 4, 2e luitenants. De kapiteins moesten bij voorkeur bij het algemeen depot en bij de garnizoenen Semarang en Soerabaja worden geplaatst. Bij hetzelfde besluit werd nog bepaald, dat de kwartiermeesters de uniform zouden dragen, vastgesteld bij besluit van Z. K. H. den Souvereinen Vorst van 9 Januari 1815. Deze bestond uit: Lichtblauwen rok, op de borst gesloten met eene rij van 9 gladde zilveren knoopen, kraag en opslagen van donkerblauw laken, pon- ceauroode voering. Lichtblauwe pantalon. Hoed met witte panache van hanenvederen, zilveren epauletten volgens den rang, degen en dragonne; geen sjerp. In 1833 werd bij staatsblad No. 46 eene nieuwe instructie voor den inspecteur en chef en voor de onder-inspecteurs der militaire administratie ingevoerd (2). (De eerste instructie voor den inspecteur werd bij staatsblad No. 67 van 1831 afgekondigd). Omtrent de ambtenaren en geëmployeerden bij den dienst der 1) G. B. dd. 14 October 1847 ïto. 8 bepaalde, dat de Militaire commandant te Benkoe- len belast -was met de functie van onder-intendant der administratie aldaar. 2) Volgens art. 4. dezer instructie werden tot de bemoeienis van de militaire admini stratie gerekend: „de tractementen, soldijen en indemniteiten, de kleeding, kazerneering, veldequipaadjen ,en kampementseffecten, groot equipement, liarnachement, vivres en licht, transporten van „troepen en goederen, hospitalen, verpleging van gevangenen in de provoosten en gecon- „demneerden, voeding en onderhoud der krijgsgevangenen, remonte, inspectie van de kas- „sen, de comptabiliteit aller takken der militaire administratie; eindelijk de controleering „der sommen, bij de algemeene staatsbegrooting aan het departement van oorlog inge- „willigd en verder met één woord, wat tot de armee behoort en van de administratie ,van het materieel der artillerie en genie en den geneeskundigen dienst onderscheiden iB".

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 531