500 militaire administratie vinden wij in het G. B. dd. 30 April 1837 No. 29 in hoofdzaak de volgende bepalingen gemaakt: De ambtenaren worden verdeeld in die der: le klasse (geassimi leerd resp. met den rang van kapitein en len luitenant) w. o. de directeuren van de hospitalen der 1® en 2e klasse, de magazijn meesters van kleeding te Batavia, Weltevreden, Semarang, Soerabaja en Padang, de hospitaalmeesters bij de garnizoenshospitalen der 3e klasse en alle andere ambtenaren met f 150 's maands en meer traktement; 3e klasse (geassimileerd met 2eu luitenant) w.o. 1® en 2® com miezen en magazijnmeesters bij de hospitalen 1® en 2® klasse, spijsverzorgers bij die hospitalen en alle andere ambtenaren met f 100 en meer traktement per maand. De geëmployeerden waren verdeeld in 4® klasse (adjudant-onderofficier): w. o. hospitaalmeesters bij de garnizoenshospitalen 4® klasse en 1® klerken bij de onderscheidene diensten, benevens alle andere ambtenaren met f 75 en meer tractement 's maands; 5® klasse (sergeant) 2® klerken bij de onderscheidene diensten 6® klasse (korporaal) hospitaalmeesters bij de garnizoens hospitalen der 5® klasse, 3e klerken en alle overige geëmployeerden met min der dan f 75 traktement 's maands. Bij de algemeene order No. 5 van 1838 werd aan het leger mede gedeeld, dat Z. M. de Koning had goedgekeurd de voorgestelde ver andering in de benaming van het korps inspecteurs der militaire administratie en van de kwartiermeesters en dat dientengevolge de titulatuur zoude zijn resp.: „militaire intendanten" en „betaal meesters", terwijl bij besluit van den G. G. dd. 5 Augustus 1838 No. 11 goedgevonden werd te bepalen, dat intendanten der 1e klasse geassimileerd waren met den rang van kolonel, die der 2® klasse met luitenant-kolonel; de onder-intendanten der 1® klasse met majoor en der 2® klasse met kapitein; de adjuncten met len en de aspiranten-intendant met 2en luitenant. De betaalmeesters le klasse werden geassimileerd met kapitein, die der 2e klasse met eersten luitenant en de aspirant-betaalmeesters met tweeden luitenant en ten slotte werd bepaald, dat de intendant

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 532