501 der 1° klasse, die als chef der militaire administratie optreedt, ge durende de uitoefening van die fuDctiën den titel zoude voeren van hoofd-intendant. Bij besluit van 3 December 1838 No. 20 werden de volgende voorschriften gegeven nopens het dragen der borduursels op de uni formen der intendanten en betaalmeesters. De intendanten, onder-intendanten en betaalmeesters le klasse dragen borduursels op den kraag en de opslagen; de adjuncten en aspiranten-intendanten, de betaalmeesters 2e klasse en aspiranten betaalmeesters alléén op den kraag (1). De intendant le klasse, die als chef der militaire administratie optreedt en den titel voert van hoofd-intendant draagt tot onder scheiding op de taille van den rok een écusson, waarvan het borduursel in overeenstemming is met dat op den kraag en omslagen. Yoor de officieren der militaire administratie werd bij G. B. van den 18den November 1842 No. 14 eene nieuwe uniform vastgesteld. Zij bestond uit: De rok van koningsblauw laken, op de borst met eene rij van 9 gladde een weinig gebombeerde zilveren knoopen toegeknoopt; schuin onder een hoek van 45 graden opgesneden kraag van karmozijn kleurig laken met 2 zilveren lissen aan de vooizijden; de opslagen der mouwen met een gulp van dezelfde kleur van den kraag; voorts de panden van den rok aan weerszijden opgeslagen en de zak- kleppen in de breedte, van onderen van 3 knoopen voorzien. De overrok of jas van donkerblauw laken, met eene rij van 9 gladde, een weinig gebombeerde zilveren knoopen toegeknoopt, met een open, onder een hoek van 45 graden uitgesneden kraag, van karmozijnkleurig laken. De pantalon van wit Engelsch leder (satinet) of witte katoenen stof en in den regentijd van donkerblauw laken, op de buitennaden voorzien van eene karmozijnkleurige bies. (li Welke die borduursels waren, konden wij niet vinden. Ze zijn waarschijnlijk beschreven in de „Beschrijving van kleeding," gearresteerd bij besluit van 16 December 1 836 No. 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 533