511 Op ongeveer 20 M. achter de batterp bevond zich het munitie magazijn, een soort van houten barak, een weinig ingegraven, gedekt met gegolfd plaatijzer en beschermd tegen het vuur van de zeezjjde door een kleine aardopwerping. Na de overgave vond men in dit magazijn nog een vrij groot aantal projectielen van 16 c.M., kardoezen en kisten met kruit. Ten Oosten van deze batterij op de meest vooruitstekende punt van de Socapa had men een andere bewapend met een Nordenfelt van 57 m.M., 4 Hotchkiss van 37 m.M. en 1 mitrailleur Nordenfelt van 11 m.M., in 'c bijzonder bestemd voor de verdediging van de onderzee8che torpedo's. De batterij van Punta Gorda. Deze batterij, geplaatst op 2000 M. van den ingang der baai, enfileerde de doorvaart. Hare bewa pening bestond uit 4 achterlaad vuurmonden, 2 Kruppkanonnen van 9 c.M twee mortieren van 15 c.M. systeem Mata en bovendien twee stukken marinegeschut van 16 c.M. systeem Houtoria. De kruiser Beina Mercedes. De verdediging vond een zeer grooten steun in de bewapening van den kruiser Reina Mercedes, die in de baai van Santiago tot stilliggen was gedoemd, door den slechten toestand van zija ketels. Deze bodem verschafte de vier stukken van 16 c.M. systeem Hontoria, waarvan twee waren ge plaatst te Socapa en twee op de Punta Gorda, met het doel de vijandeljjke schepen onder direct vuur te nemen. Ook van de Reina Mercedes lichtte men de stukken van klein kaliber, bestemd om de torpedoliQiën te verdedigen en te verhinderen, dat deze genaderd werden door gewapende sloepen of stoombarkassen. Krachten van den aanvaller. Het aantal Amerikaansche oorlogsschepen, dat voor Santiago is verschenen, is zeer groot. Zonder alle te willen bespreken, die op een gegeven oogenblik van de blokkade, deel kunnen genomen hebben aan operatiën, zullen we ons beperken tot het opgeven van de kenmerken van enkelen van hen, die deelnamen aan de voornaamste gevechten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 543