538 Kunstmatige verlichting van het schietterrein. Het schieten yan de infanterie des nachts onder gebruikmaking van kunstmatige verlichting van het schootsveld is het voorwerp voor proefnemingen geweest, welke zeer interessante en leerrijke resultaten gegeven hebben. Er werden hierbij schijven (die verdedigingsliniën, reserven, geschut en troepen achter dekkingen voorstelden) op verschillende afstanden van 500, 700, 1200 en 1400 Meters opgesteld, terwijl er voor de verlichting lantarens, granaten en vuurpijlen gebruikt werden. De granaten bleken voor dit doel totaal onbruikbaar te zijn, de vuur pijlen waren daarentegen beter geschikt, maar ook dan alleen, als zij niet al te hoog boven de te beschieten voorwerpen sprongen. Het ge beurde ondertusschen wel, dat men - herhaaldelijk door het krachtig ontvlammen van de vuurpijlen verblind het doel niet duidelijk genoeg kon onderscheiden. Bovendien kon bij iederen vuurpijl in den regel maar eenmaal geschoten worden, slechts onder zeer gunstige omstandig heden gelukte het, twee schoten af te geven. Meestal werd bij het lichten van den eersten vuurpijl op het doel gericht, terwijl er pas bij den tweeden geschoten werd. Het gebeurde ook wel, dat ook bij gelijktijdig afschieten van twee of meer vuurpijlen de duur der verlichting slechts twee gerichte schoten toeliet. Het schieten bij electrisch licht was in menig opzicht voldoende, daar; het licht krachtig, zacht en gelijkmatig werkte. De schutter moet zelfs in den lichtkegel staande, beter geschoten hebben dan bij daglicht, maar men vergete daarbij niet, dat hij in dit geval ook een beter doel aan den vijand zou aanbieden. Er moet daarbij een gunstig procent treffers ver kregen zijn. (Neue Militarische Blatter.) Machinegeweren hij de Zwitsersclie cavalerie. In Januari jl. zijn te Bern de instructie-cursussen begonnen voor de op te richten rijdende compagnieën machinegeweren. Elke compagnie bestaat uit 2 batterijen van 4 gewerenin beginsel is aangenomen, dat steeds minstens 2 geweren te gelijk in actie zullen komen. Het geweer met affuit (drievoet) wordt door één paard gedragen, de hierbij behoorende munitie door een tweede. Militair Weekblad No. 15.) Opgenomen onder de oudste helft sedert de laatste opgave. Infanterie. de kapiteins J. Hildering, I. F. M. Dart, en J. F. Schilham. de le luitenant gedet. v,'h Ned. leger N. van Wingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 570