LITERATUUROVERZICHT. I. Legervorming. Legerorganisatie. De Britsche strijdkrachten in Zuid-Afrika. Een overzicht van de sterkte- verhoudingen der Engelschen bij het begin der vijandelijkheden, (M. G. Ie. afl.) De strijdkrachten der Zuid-Afrikaansche Republiek. (M. G. Ie. ati.) De nieuwe legerwet. Eenige nadere gegevens betreffende het ontwerp van den Minister Eland met daaraan vastgeknoopte beschouwingen. (M. G. Ie. a The French Emigrant army of the Prince de Condé. 1792— 1802 (U. S. M. Jan.) Eine Englische Ansicht über Deutsches Söldnerthum ïm Transvaalkriege. Wederlegging van een artikel in de Army and Navy Gazette(A M. Z. No. 1.) Ein Urtheil Lord Kitchener's uber die Englischen Truppen. Lord K. verklaart, dat het E. leger niet in staat is om in groote troepenverbanden een strijd te voeren tegen een Eur. mo dern uitgemeten tegenstander. (A. M. Z. No. 1.) Eenige mededeehngen omtrent China's land-en zeemacht; door J. J. Verwijnen. (M. S. No. 1.) Die Englische Feldartillerie. (Kr. Z. No. 1.) II. Stafdienst. Legerverpleging en legerbeheer. Trans portwezen. Fuhrkolonne, Motorfahrzeug und Feldbahn (Kr. Z. No. 1.) IV. Algemeene tactiek. Strategie. Landsverdediging. Manoeuvre indrukken. (M. G. 1. afl.) The fourteenth army corps and the German Imperial manoeuvres 1899. (U. S. M. Jan.) Was konnen wir von Friedrichs d. Gr. Lehren für die heutige Kriegfiihrung brauchen. Is tevens een bespreking van liet door den Duitschen Generalen staf uitgegeven deel der Kriegsgeschichtliche Einzelschriften. Friedricli derGrosze. Die Entwickelung des Königs in seinen Anschauungenvom Knege. 1745 - 1756" (J. b. Heft 1.) V. Bewapening, uitrusting, oefening en tactiek der infanterie. Het infanterie schietkamp. Beschrijving met plaat van het Infanterie schietterrein bij Harskamp. (M. G. Ie. afl.) VI. Bewapening, uitrusting, oefening en tactiek der cavalerie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 575