4 De standaard in het gevecht. Het is gewenscht de standaarden gedu rende een oorlog bij de depots op te leggen. (M. Gr. Ie. afl.) Die Kaval- lerie als Mittel zum Siege und der Einflusz der Persönlichkeit bei Führung dieser Waffe. von G. v. Bismarck. (J. b. Heft 1.) YII. Bewapening, uitrusting, oefening en tactiek der artillerie. Is het artillerie duel in den slag altijd noodigkan dat wapen dezen strijd alleen uitvechten? (M. G. Ie. all.) Die Tactik der Feldartillerio. Een bespreking van het aldus getitelde werk van Generaal Roline. De recensent zegt o. a. vEs giebt kaum eine Frage über welche das besprochene Bucli nicht Aufschlusz gcibe. Und wo ihr's pacht, da ist es interessant (J. b. Heft 1.) Zweck und Bedeutung der Einführung des neuen deut- schen Feldhaubitzenmaterials, (J. b. Heft 1.) VIII. Bewapening, uitrusting, oefening en tactisch ge bruik der genietroepen. Vollbahnübung der Eisenbahntruppen 1899. Door 6 Comp. werd van 1 Aug. tot 8 Sept. eene verbindingslijn, geschikt voor de zwaarste belas tingengemaakt tusschen de lijnen Cüstrin-Rüppen en Cüstrin-Frankfurt a/Owaarbij onder meer een brug van 626 M. over de Oder gemaakt werd. In deze brug bracht men met het oog op de scheepvaart eene vrije spanning aan van 20 M. (Kr. Z. No. 1.) Heizbare Zelte. Het aanbrengen van eene stookplaats met een verwarmingskanaal van zeer licht blik langs den bodem van een rij tenten (Kr. Z. No. 1.) IX. Yersterkingskunst, Yestingbouw en vestingoorlog. De oefeningen in den vestingoorlog in de Stelling Amsterdam, Sept. 1899 (M. W. Nos 1, 2, 3, 4). X. Techniek der Artillerie. Een automatische mitrailleur van 6.5 m.M. (patent-Skoda) Vervolg, met acht platen (M. S. No. 1.) Iets over richtmiddelen. Duizendsten of gra den; door L. A. van Roijen. Voorstel om vereenvoudiging te brengen in de verschillende methodes tot het benoemen van hoekenwaardoor tal van lastige reducties zouden verdwijnen. (M. S. No. 1.) Das 7m.m. Mauser Repetirgewehr 93/95 und seine Munition. (Kr. Z. No. 1.) Die Konstruc- tion des Rades 96 der deutschen Feldartillerie. (Kr. Z. No. 1.) Het pistool Browning (zelflader.) Gedetailleerde beschrijving van dit nieuwer- wetsche vuurwapen. (Mar. afl. 7.) XI. Ballistiek. Enkele gegevens betreffende de uitwerking van granaatkartetsen. (M. G,

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 576