5 afl. 1.) Defense des crêtes contre l'infanterie. (Vervolg en slot.) Uit een ballistisch oogpunt bekeken (It. d' I. Jan.) XII. Technische dienst der genie. Transportable Electrizitat. (Kr. Z. No. 1.) XIII. Militaire gezondheidsleer. Geneeskundige dienst. The recruit from a depot medical officer's point of view. Een vrij droe vig beelcl uit een mil. geneesk. oogpunt beschouwd van den Engelschen recruut. (J. R. U. 8. Jan.) Sanitatshunde. Het Deutsche Verein für Sanitatshundelegt zich toe op de aanschaffingopleiding enz. van honden, die gewonden te velde opsporen. Hiermede worden zeer goede resultaten bereikt. (A.. M. Z. No. 2.) XIV. Paardenkennis. Rijkunst. Sport. De 3 jarige staatshengsten te Bergen op Zoom op 20 Dec. 1899. (P. No. 1.) Enkele beschouwingen oyer de paardenfokkerij in Frankrijk, Eel- gië en Nederland, door K. D. Punt. Vervolg. (T. Nos. 1. 2. 3.) Koop vernietigende gebreken; door A. van Leeuwen. Vervolg. Ziekten en ge breken der geschlachtsorganen, klophengst. (P. No. 1.) Lichaamsbeweging en spijsvertering. (P. No. 1.) Het Zuid-Afrikaansche paard. (P. No. 2.) De voorwaarden van den verkoop der hengsten te Bergen op Zoom (P. No. 2.) De chloroform narcose bij het paard; door L. J. Hoogkamer. Een warm pleidooi voor de toepassing hiervan. (V. bl. afl. 4.) Huid en huidverplegingdoor W. v. d. Burg. Vervolg. (V. bl. afl. 4.) Over de onvruchtbaarheid bij de merrie. (V. bl. afl. 4.) Pranzösische Reitkunst. (M. "Woch. No. 2.) Een paar opmerkingen omtrent een bezoek aan Bor gen op Zoom. Over de 3 jarige hengsten aldaar. (P. No. 3.) Paarden en muildieren voor Zuid-Afrika. (P. No. 3.) XV. Marine, Zeetactiek enz. Opening address by Sir W. White, president of the mechanical science section of the British association, delivered at the meeting of the associa tion, at Dover on 15th Sept. 1899. Schetst den vooruitgang op het gebied der stoomnavigatie. (J. R. U. S. Jan.) Pantser en geschut. Bedenkingen tegen een in de le. afl van het Marineblad overgenomen artikel van admiraal Makaroff. (Mar. afl. 7.) Cellulose. Proeven in Amerika genomen tot ver vanging der kokoscellulose door maiscellulose (Mar. afl. 7.) „Kantteekeningen'' op „De opleiding der zeeofficieren". De heer Vandevelde, oud-docent bij de vroegere Koninklijke Academie voor de Zee-en Landmacht te Breda, komt op te gen enkele beschuldigingen in een niet in den handel zijnde brochure tegen het

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 577