6 stelsel van onderwijs te Willemsoord uitgebracht. (Mar. afl. 7.) De positie van den officier der mariniers aan boord der oorlogsschepen. Schrijver wil het zwaartepunt leggen op den infanteriedienst en in verband daar mede den len luitenant der mariniers aan boord commandant der landings divisie maken. (Mar. afl. 7.) Nog eens de infanterie oefeningen der ma trozen. (Mar. afl. 1.) XYI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mi litair recht. Absolutie van de instantie. Sententie definitief vjh H. M. G. Absolutie vld instantie is alleen dan gewettigdindien het bestaan van andere bewijs middelen dan de reeds voorgebrachte waarschijnlijk is. (R. Nos. 1. 2.) Dienstweigering. Arrest vjh H. M. G. Het uitdrukkelijk weigeren en opzettelijk nalaten om gevolg te geven aan den last tot strafschilderen is een discipl. overtreding(R. Nos. 1. 2.) Bevoegdheid v/d mil. rechter. Dispositie krijgsraad te Weltevreden. De mil. rechter is bevoegd kennis te nemen van een niet zuiver mil. delict ten laste gelegd aan iemanddie bij de indiening der klacht mil. was, doch bij het onderzoek en de berechting der zaak ontslagen is. (R. Nos. 1. 2.) Recrutierung und neue Gesetzge- bung in Frankreieh. (J. b. Heft 1.) XYIII. Militair onderwijs. Gijmnastiek. Schermen- Sport. Het voortgezet wetenschappelijk onderricht onzer infanterie officieren. (M. W. No. 1.) Ueber das Turnen der Infanterie (M. Woeh. No. 2.) XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire aardrijkskunde. De aanleiding tot den Transvaalschen oorlog. (M. G. afl. 1.). Laatste bladzijde onzer Nederlandsche-West-Afrikaansche historie; door J. P. Schoemaker. De geschiedenis onzer kolonie aan de kust van Guinea van 1867 tot de overgave aan de Engelschen. (I. G. Jan.) Sergeant Sans-Soucy's capitulation. A Military incident in the reign of Louis XV. 1746. (U- S. M. Jan.) Why and how the Afridis rose. (U. S. M. Jan.) 1800-1900' Ein Rückblick auf die letzten Hundert Jahren deutscher Heeresgeschichte von P. v. Schmidt. Gen. Major z. D. (J. b. Heft 1.) Aus dem Kriege 1807-14. Aufzeichnungen eines danischen Offiziers. Herausgegeben von seiner Tochter. (J. b. Heft 1.) Der Krieg in Süd-Afrika und seine Lehren für Deutsch-Siidwcst-Afrika. Recensie van het werk van Dr. Georg Ilartmann. (M. Woch. No. 1.) Prins Frederik der Nederlanden en zijn tijd door F. de Bas. Recensie van dit belangrijke krijgsgeschiedkundige werkwaarin de schrijver o. a. op krachtige en waardige wijze en met een beroep op officieele documenten opkomt voor de eer van het Nederlandsche leger in de dagen van Waterloo. Door Engelsche schrijvers werd tot zelfs

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 578