10 Geeft cijfers omtrent organisatieaantal rations, enz. (B. Kr. No. 1. Das Verpflegswesen im österreichisch-ungarischen Heere. (B. Kr. No. 1.) III. Terreinleer. Topograph ie. Cartographie. Topographische Uebersichtskarte des deutschen Keiches. Een niemoe haart in 196 bladen op de schaal 1:200000. (M. Woch. No. 17). Nieuw universeel zakinstrument. (M. W. No. 7.) IY. Algemeene tactiek. Strategie. Landsverdediging. Friedrieh des Groszen Anschauungen vom Kriege in ihrer Entwickelung yon 1745 —1756. Bespreking van het over dit onderwerp handelende en door den Duitschen Generalen Staf uitgegeven deel der vKriegsgeschicht- liche Einzelschriften"(AL Woch. No. 4.) Het verdeeld gezag in oorlog voerende landen. Waarschuwing op grond der Indische krijgsgeschiedenis tegen een splitsing van civiel en militair gezag in Atjeh. (T. N. I. Jan.) Discipline de manoeuvres. Vervolg en einde. (R. d'I. Janv.) Questions d'ap- plication du service en campagne. Vervolg. Een uitgewerkt voorbeeld. (R. d'I. Janv. Fevr.) Kritik iiber die englischen Herbst-Manöver des Jahres 1899. Van Sir Eedvers Buller. (I. R. Jan.) Les manoeuvres impériales allemandes de 1899 en Wurtemberg. (I. R. Jan. Suppl. 10.) Die Herbst- manöver des 1 schweizer Armee Korps 1899. Met een kaart. (I. R. Jan. Beiheft 1.) Die Herbstmanöver der 4. belgischen Division im Lager von Beverloo 1899. Bevat geen volledige beschrijving dezer manoeuvres, doch wel de volledige bevelsuitvaardiging(I. R. Jan. Beiheft 1.) ErwÉigungen und Urtheile über die deutschen Kaisermanöver. 1899. (I. R. Jan- Beiheft 1) Les manoeuvres impériales allemandes en 1899. (R. M. Janv.) Les mitrailleurs dans la guerre moderne; par le general Luzeux. Vervolg. Bespreekt de toevoeging van mitrailleurs aan infanterie en de bediening door dit wapen. (S. Al. 1 en 15 Janv. 1 Févr.) A propos de l'armée de réserve de 1800. Vervolg. Strategische beschouwingen over de operatiën van het reserveleger onder Berthier. (J. Sc. M. Janv.) La guerre de montagnes. Zal achtereenvolgens behandelenle. de wijze van opleiden van den troep en het kader en de gedragsregels der troe pen in het gebergte en 2e. speciaal den strijd in de Alpen. (I. Sc. AI. Janv.) Impressions de manoeuvres. (R. AI. S. Janv.) Our disasters and their causes. De schrijver veroordeelt ten sterkste de in Zuid-Afrika voor de komst van Generaal Roberts begane misslagen. (U. S. AI. Febr.) La cavalerie des Ire et He armées allemandes dans les journées du 7 au 15 Aoüt 1870, par le général-lieutenant von Pelet-Narbonne. (R. d. C. Janv.) De Bautzen a Plaswitz. Alai 1813. In brieven. Is een vervolg van een reedsvele jaren geleden aangevangen opstel. (R. d. C. Janv.) Ein Lehrsatz Friedrieh s des Groszen und seine Bedeu- tung fiir die Gegenwart. Ook voor de tegenwoordige legers geldt het

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 582