- 12 - het optreden der Boeren, en levert een beschouwing over liet gebruik der Engelsche artillerie. (U. S. M. Febr.) Die Feldartilierie Friedrichs des Groszen. (M. Woch. No. 8. 9. 12. 13 cn 14.) Die Thatigkeit der deutschen Festungsartillerie im deutsch-französischen Krieg. 1870/71. Is een recensie van ae hand van kolonel Frobenius over het door Generaal Miiller geschre ven werk van dien titel. Recensent is niet zeer waardeerend in zijn oordeel hij acht de opvatting er van veel te eenzijdig om nut voor officieren van andere wapens af te werpen en waarschuwt tegen zelfoverschatting(J. b. Heft 2.) Das neue Exerzier-reglement für die deutsche Feldartilierie. (Schw. B. Heft 1.) VIII. Bewapening, uitrusting, oefening en tac tisch gebruik der genietroepen. Draagbare telephoonposten in het bijzonder bestemd voor militair ge bruik door C. J. M. Collette. Beschrijving van verschillende soorten van draagbaar materieel met goede teekeningen. (Electra 39. 40. 41.) Theoreti sche Betrachtungen über die Fortbewegung von Luftschiffen. (M. Woch. No. 5. 6.) Semaphor und Heliograph. (M. Woch. No. 12.) Les pionniers allemands en 1870. Marche sur Sédan. (R. M. G. Janv.) Das lenkbare Luftschiff des Grafen Zeppelin. (A. M. Z. No. 6.) Grössere deutsche Pionierübungen im Jahre 1899. (Schw. B. Heft 1.) Panzerzüge und Ge- schütze auf Eisenbahnwagen. (Schw. B. Heft 1.) Minenkrieg und Fes- tungspioniere. Evenals deze reeds lang in Frankrijk en Rusland bestaan verheffen zich ook in Buitschland en Oostenrijk stemmen om vestingpionier- troepen op te richten met het oog op den mijnoorlog. fM. Woch. No. 17.) IX. Versterkingskunst. Vestingbouw. Vestingoorlog. De oefeningen in den vestingoorlog in de stelling Amsterdam. Septem ber 1899. Vervolg. (M. W. No. 5.) Befestigte Kohlenstationen. Uittrek sel uit een opstel in de Russische Invalide'''', waarin ook grondregels voor de bevestiging en voor den aanval en verdediging van havens worden gege ven. (Mitth. Heft 1.) Les fortifications en Autriche-Hongrie. Overzicht van de grondbeginselen, die op het gebied der versterkingskunst in de Oosten- rijksche literatuur voorzitten. (R. M. S. Janv.) Etude sur la fortification permanente. Vervolg. Een zeer belangrijk artikel, waarin de tegenivoordig heerschende beginselen op het gebied der versterkingskunst sterk veroordeeld worden. (R. G. M. Janv.) De verdediging van Nederlandsch-Indië tegen een buitenlandscheu vijand. VI. De oorlogshaven en hare verdediging. (I. G. Febr.) X. Techniek der artillerie. Einiges über die englischen Feld- (Lyddit) Haubitzen. (N. M. B. Heft 1.) Affüt a berceau a fourche pivot système Krupp pour canons de bord a tir rapide. (I. R, Jan. Suppl. 10.) Uebersicht der Versuche auf dem Gebiete des Artillerie und Waffenwesens in den Jahren 1898 und 1899.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 584