13 Een naar officieele bronnen bewerkt overzicht van de door het Technische Comité genomen proeven op het gebied van het artillerie- en wapenwezen. (Mitth. Heft 1.) Zur Theorie der Sicherheitssprengstoffe. (Mitth. Heft 1.) Die Beansprucbung der Kanonenrohre nach der dynamischen Theorie. (Mitth. Heft 1.) Canons de position pour l'Afrique du Sud. Korte beschrij ving met plaat (overgenomen uit de „Engineer") van twee Engelsche marine vuurmonden op een geïmproviseerde affuit voor het leger in Natal. (R. M. S. Janv.) Das Artillerioraaterial der Buren. (M. Woch. No. 6.) Fried. Krupp's Schnellfeuer-Feklkanone C/99. Over het dit lcanon besprekende werk van Generaal li. Wille. (A. M. Z. No. 6.) Een automatische mitrail leur van 6,5 m.M. (patent Skoda). Vervolg. tM. S. No. 2.) XI. Ballistiek. Schieszregeln der italienischen Feld- und Gebirgsartillerie. Geeft een eenigszins verkort overzicht van de Italiaansche schietregels. (Mitth. Heft 1.) Le tir indirect. (R. M. S. Janv.) Luchtweerstand bij projectielen met groote snelheid. (M. S. No. 2.) XII. Technische dienst der genie. Transporteur automobile sur voie aérienne. Beschrijving van den trans porteur en den kabel, waarover hij zich beweegt. Wordt o. a. aanbevolen voor transport van zieken en gewonden. (R. G. M. Janv.) XIII. Militaire gezonheidsleer. Geneesk. Dienst. Zu „Taktik im Sanilatsdienst". De schrijver zegt in den aanvang van zijn artikel: Der Zweck der nachfolgenden Zeilen soil es sein, an einem concreten Beispiele darzulegen, inwieweit die Taktik aufden Sanitatsdienst Einfluss nehmen kan unci wie iveit der Militararzt taktische Handlungen im Kriege zu beurtheilen imstande sein muss". (Str. No. 2.) XIV. Paardenkennis. R ij k u n s t. Sport. Enkele beschouwingen over do paardenfokkerij in Frankrijk, België en Nederlanddoor K. D. Punt. Vervolg, (P. No. 4.) Les blessures par le harnachement. Vervolg. (S. M. 1 Janv.) L'équitation militaire au XVIIIe siècle (R. d C. Janv.) Le cheval de pur sang anglais dans la cavalerie Stelt dit paarcl veel hooger dan het „bon modèle de cheval de troupe". (R. d. C. Janv.) Der Reitlehrer. Een onderwijzer in de rijkunst behoort door zelf de paarden zijner leerlingen te rijden in alles voor te gaan (M. Woch. No. 14.) Equitation de haute école. (R. d. I. Févr.) Het hou den van wedstrijden to paard om prijzen daartoe van staatswege beschik baar gesteld. De wijze waarop cle van staatswege uitgeloofde prijzen gewoonlijk verreden worden, vindt niet algemeen instemming. (M. S. No. 2.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 585