14 - XY. Marine. Zeetactiek. Die Notwendigkeit einer starken Flotte vom Standpuukte der modernen Kriegführung zur See. (N. M. B- Heft 1.) Onderzeesche torpedobooten. Vervolg. (Electra No. 39, 40, 41, 42.) Het auxiliair eskader en de verdediging van Indië. Algemeene beschouwingen in verband met de reorganisatieplan nen onzer zeemacht. (I. G. Febr.) Die deutsche Flottenvorlage. Bevat een overzicht van het wetsontwerp met memorie van toelichtingzooals dit aan den Rijksdag is voorgelegd. (A. M. Z. No. 5 en 6.) Ueber die russi- schen Torpedoangriffe im letzten türkischen Kriege. (J. b. Heft 2). XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mi litair recht. Nietigheid van een krijgsraadvonnis. Sententie de fin. t>/7i H. M. G. Wanneer in een krijgsraadvonnis een ander art. C. W. is aangehaald dan het i.e. toepasselijke, is het vonnis zelf nietig(R. No. 4 en 5). Samenloop van strafbare handelingen. S. D. dd. 20/10 '99. Waar wederspannigheid door een ongewapende vereeniging wordt gepleegd, gevolgd door gewelddadigheden met kwetsing, behoort in de qualificalie alleen van het laatste misdrijf melding te worden gemaakt. (M. R. afl. 15) S. D. dd. 22/9 '99. Indien een feit valt onder een bepaling van het C. W. en ook onder een van het W. v. Str. voor Eur. (Inl.) moet de laatste bepaling worden toegepastindien daarop een zwaardere straf is gesteld. (M. R. afl. 15). S. D. dd. 15/12 '99. Absolutie van de instantie is appellabel. (M. R. afl. 15.) Militaire rechtspleging. Naar aanleiding van een op 1 Dec. a. p. tegen een cadet-serg. gewezen vonnis. (M. S. No. 2) Stren gere krijgstucht; door Mr. A. C. Wesenhagen. Ontwikkeling zijner denk beelden over het Algemeen Depot v. discipline te Vlissingen en van de middelen om in den verkeerden toestand verbetering te brengen. (M. S. No. 2) XVII. Internationaal recht. Oorlogspolitiek en oorlogs- gebruiken. Documents relatifs aux régies du droit international a suivre en temps de guerre. Omvat de volgende hoofdstukkenDeclaration de St. Péters- bourg llfl2 '68. Convention de Genève 22j8 '64. Articles additionnels d la convention de Genève. 20)10 '69. Convention de la Hagepour I'adap tion et la guerre maritime des principes cle la convention de Genève de '64. 29/7 '99. Convention cle la Hage concernant les lois et coutumes de la guerre sur terre. 29)7 '99. Annexes ci la convention de la Hage: Reglement concernant les lois et coutumes cle la guerre sur terreDecla ration relative ci l'emploi cle balles qui s'épanouissent ou s'aplatissent facilement clans le corps humain. 29)7 '99. Declaration relative a Vin terdiction cle lancer des projectiles et des explosifs du haut des ballons.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 586