Aufzeichnungen eines diinischen Offiziers. Herausgegeben von seiner Tochter. Vervolg. (J. b. Heft 2.) General Miles iiber den K rieg mit Spanien. Geeft een uitvoerig résumé vjh door den opperbevelhebber vjh Amer. leger geopenbaarde. (Str. No. 2.) Retrospective Betrachtungen über den Beginn der Operationen der Englander auf den rüd-afrikanischen Kriegsschauplatze. (Str. No. 2.) Neue deutsche Quellen zur Geschichte des siebenjiihrigen Krieges, sowie des siichischen Heeres und Königshau- ses. (A. M. Z. No. 6.) Der Krieg Englands gegen die südafrikanischen Republiken. (Schw. B. Heft 1). XX. Biographie. Necrologie. Herinneringsfeesten. Ge denkdagen. Korpsgeschiedenissen. Marlborough. VII. Marlborough and Villars. Malplaquet, The campaign of 1709, 1710 and 1711. The fall of Marlborough. (U. S. M. Febr.) His- toire de l'infanterie en France. fR. d. I. Févr.) XXII. Geschiedenis. Aardrijkskunde. Land-en vol kenkunde. Buren in Deutsch-Südwest-Afrikavon Paul Langhans. Met een kaart. Geeft een overzicht met statistieke gegevens van de uitbreiding der Boeren aldaar. (Petermanns Mittheillungen. I.) XXIII. Staatkunde en Staatsrecht. Staathuis houdkunde. Statistiek. Het rapport van de commissie tot herziening der bepalingen betreffende de benoembaarheid tot ambtenaar van den administratieven dienst in Indië. Maakte een punt van uitvoerige discussie uit in de vergadering van 16 Januari jI. van het find. Genootschap.^) Kriegsverluste. Vergelijkende statistiek tusschen de verliezen der laatste gevechten in Zuid-Afrika en die in vroegere oorlogen. (A. M. Z. No. 3.) XXIV. Diverse onderwerpen. Die erste Periode des Transvaalkrieges und die englischo Militarpresse. De houding der Engelsche pers wordt door tal van citaten duidelijk ge maakt en hier en daar nog al gegispt. (N. M. B. Heft 1.) Les con férences agraires dans l'armée italienne. Ernstige proeven om door het geven van onderwijs aan den soldaat op landbouwkundig gebiedzorg te dragen, dat de ex-landbouwer zich weder met liefde en succes aan zijn beroep gaat wijden en niet als werkman in de groote steden blijft hangen. (R. M. Janv.) Die Friedrich Kruppschen Werke. (Schw. R. Heft 1.) Sou venirs d'un officier de l'armée beige a propos des militaires francais intenés a Anvers pendant la guerre de 1870-'71 (R, d'I. Févr.) Kriegstechnisches aus Italiën. (Kr. Z. No. 2.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 588