23 en gebrek-en der ledematen. Intermilteerende tijdelijk verborgene kreu pelheden. Periodisches Hinken. Boiteries anciennes intermittentesHoef- gebrekenIII Ondeugden. (P. No. 8. 9. 10. 11Plauderei über Reiten. (M. Woeh. No. 22.) Ueber die dienstlichen Reitjagden. (M. Woch. No. 24.) Die Bereiter der ehemaligen Königlich Hannoverschen Armee. (M. Woch No. 25) Amerikaansche zadels. (P. No. 12.) Het Zuid-Afri- kaansche paard. (Tijdschrift Yoor Nijv. en Landb. in Ned. Ind. afl. 4.) Het honden van wedstrijden te paard om prijzen daartoe van staatswege beschikbaar gesteld. Be wijzewaarop de van staatswege uitgeloofde prijzen gewoonlijk verreden wordenvindt niet geheel instemming. (M. S. No. 3.) XV. Marine. Zeetactiek, enz. Yergleich des Gefechtswerts der Hauptkriegsflottenvon W. Staven hagen. (N. M. B. Heft 2.) Die Vertheidigung der Spanischen Admirale Montojo und Cervera. (A. M. Z. No. 7.) Schneider-Canet naval tur rets. Ship turrets worken bij electricity and by hand power, with central ammunition tube. (Scientific American Suppl. 17 Febr.) Causes for the adoption of watertube boilers in the United-States Navy. (J. R. US. Febr.) La sécurité des convois. Naar aanleiding van de Engelsche vloot- manoeuvres van 1899. (R. Mar. Janv.) La defense des convois. Als voren. (R. Mar. Janv.) „Victoria et Albert", nouveau yacht de la reine. (R. Mar. Janv.) Le „Chicago" croiseur américain. (R. Mar. Janv.) Le „Kearsage" cuirassé américain. (R. Mar. Janv.) Progrès de la marine japonnaise. Geeft een overzicht van den tegenwoordigen staat der Japansche marine. (R. Mar. Janv.) Météorologie de 1'Extréme Orient. Typhons des mers de Chine et du Japon. Cyclones de l'océan Pacifique nord. (R. Mar. Janv.) Situation générale de notre marine marchande. Vervolg. R. Mar. Janv.) Toepassing der electrische beweegkracht aan boord der schepen. (Mar. afl. 8.) Controle op de werkelijke richting van een schip. (Mar. afl. 8). Een methode om hout, benoodigd voor den bouw van oorlogsschepen on brandbaar te maken. (Mar. afl. 8.) Het overschepen van steenkolen op zee. (Mar. afl. 8.) Invloed van verandering van vochtgehalte op de sterk te van geteerd en wit touwwerk. (Mar. afl. 8.) Hr. Ms. Friesland te Port-Natal, Lorenco Marques, enz. Vervolg. (Mar. afl. 8.) Marinebe- grooting voor het dienstjaar 1900 in de Eerste Kamer der Staten Gene raal. (Mar. afl. 8.) Ueber den Ivreuzerkrieg. (J. b. Heft 3.) L'impor- tance des constructions navales allemandes. (I. R. Mars Suppl. 12.) Die russische Flotte. (I. R. Beihefc 4.) An introduction to the study of naval tactics. (J. R. U. S. March.) Tactics in the Jane naval war game, as exhibited in various navies. (J. R. U. S. March.) Proeftoch ten van Britsche oorlogsschepen. (Ingenieur No. 11 en 12.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 597