31 allomandes de le classe, (R. tech. No. 6.) Contribution a la cinematique navale. (R. Mar. Févr.) Efflcacité du tir a la mer. (R. Mar. Févr.) La coustruclion des torpilleurs. (R. Mar. Févr.) L' Océauic, paquebot de la White Star Line. (R. Mar. Févr.) Le personnel de la flotte allemande. (R. Mar. Févr.) La loi des cadres de la marine des Eta.ts-Unis. (R. Mar. Févr,) Réorganisation du personnel dans la marine des Etats-Unis. (R. Mar. Févr.) Comparaison entre les croiseurs actuels et los croiseurs proposés de la marine des Etats-Unis. (R. Mar. Févr.) L'Albany et la Nouvelle Orleans, croiseurs dos Etats-Unis (R. Mar. Févr.) On seamanship- training for the naval executive. Een pleidooi voor het manoeuvreeren met schepen met hoog zeiltuig (U. S. M. April). Die Entwicklung des französischen Seewesens seit Colbert. (J. b. April.) XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Militair recht. Verschillende data. Waar in de klacht zijn opgenomen op twee ver schillende data voorgevallen feitendocli de klacht den datum draagtwaar op het eerste feit is voorgevallen, behoort ook op het tweede feit recht te worden gedaan. (R. No. 7/8.) Reclame. Waar reclamanten zich in de on mogelijkheid bevinden hunne klachten over de beslissing van hunnen det. Cl. bij diens onmiddellyken chef, den Korpscommandant, in te brengen, hebben zij zich terecht door tusschenkomst van den det. Ct. tot den Korps commandant gewencl. (R. No. 7/8.) Nietigheid appel. Insubordinatie door woorden. Een krijgsraadvonnis, dat niet de wetsbepaling inhoudt, waarop de veroordeeling is gegrond, docli een andere, moet worden vernietigd. (R No. 7 8.) Qualificatie. Het ivegnemen van een revolver in de chambree is ontvreemding van equipementsgoed. (R. No. 7/8.) Rechtspraak. Een verhandeling over het al dan niet aanwezig zijn van samenloop(M. R. af 1. 16/17.) Art. 215 R. Lm. Art. 19 R. Lm. (M. R. afl. 16/17.) Arglist. (M. R. afl. 18/19.) Dienstweigering. Arrest H. M. G. van 1 Dec. 1S99. Het uitdrukkelijk weigeren en opzettelijk nalaten om gevolg te geven aan den last tot strafschilderen valt niet in de termen van art. 951 C. W. doch is een discipl. overtreding. (M. R. afl. 18/19.) Bevoegdheid van den mil rechter. Disp. krijgsraad te Weltevreden van 3 Aug. 1899. De mil. rechter is bevoegd kennis te nemen van een niet zuiver mil. delict, ten laste gelegd aan iemand, die bij de indiening der klacht nog mil. ivas, doch bij het onderzoek cler zaak reeds ontslagen is. (M. R. afl. 18/19.) Correspondentie. Officieren comm. zijn niet verplicht den klachtopmaker als getuige onder eede te hooren. (M. R. afl. 18/19.) Gewone, niet militaire rechter. Toepasselijkheid der militaire strafwetgeving. Waar een militair gezamenlijk met een burger voor den gewonen rechter terecht staat, behoort aan hem de bij het wetboek van straf recht bedreigde straf te worden opgelegd. (R. No. 9.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 605