55 De veiligheidstroepen kunnen, naar gelang van de samenstelling en de sterkte der door hen te beveiligen troepenmacht, in verband met de kracht, die zij moeten kunnen ontwikkelen, uit de drie wapens bestaan. Zooveel mogelijk moeten daarbij manschappen van ver schillenden landaard zijn ingedeeld, aangezien de inlanders een meer geoefend oog hebben en daardoor vijanden en vijandelijke voorwerpen eerder ontdekken zullen dan Europeanen, terwijl deze den inlanders door hun meerdere kracht een zedelijken steun geven. Een mareheerende troep beveiligt zich door eene voorhoede, eene achterhoede en flankdekkingen. De richting, waarin de colonne ten opzichte van den vijand mar cheert, bepaalt aan welke der afdeelingen het meeste gewicht moet worden toegekend. Voorhoede. De taak der voorhoede is: le, het verkennen van het terrein voorwaarts en binnen zekere grenzen ook zijwaarts van de marschrichting 2e, het inwinnen van berichten omtrent den vijand; 3®, het beletten van de nadering van kleine vijandelijke afdeelingen tot de hoofdcolonne; 4®, het bijtijds kennisgeven van de aanwezigheid of de nadering van den vijand en het tegenhouden van dezen tot de hoofdcolonne den tijd beeft gehad om zich in gevechtsvorm te ontwikkelen of het gevecht te ontwijken 5®, het opruimen van hindernissen, die den marsch kunnen ver tragen en bet aanbrengen van de vereischte herstellingen aan wegen en bruggen. De voorhoede bestaat al naar gelang de slerkte der colonne, haar samenstelling en de door haar te verrichten taak uit één of meer wapens. Is er cavalerie bij ingedeeld, dan wordt zij voor den verkennings- dienst gebezigd. Is de plaats, waar zich de stelling van den vijand bevindt, geheel of vrij zeker bekend, dan treedt de voorhoede-cavalerie tijdelijk als zelfstandig verkennende cavalerie op, waardoor het vroeg tijdig binnenkomen van berichten zeer wordt bevorderd. Wanneer er geen of weinig berichten omtrent den vijand zijn, blijft de cavalerie aan de colonne gebonden, zonder dat echter haar afstand tot de

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 71