58 stand moet daarom aan het oordeel van den commandeerenden offi cier worden overgelaten. De verplichting, die op den voorhoedecommandant rust om den marsch der colonne te beschermen, brengt mede zich zelf tegen overvalling te beveiligen. Ten einde haar taak te kunnen volbrengen, zal de voorhoede niet vereenigd kunnen blijven. Het gebruik van zijtroepen of doorzoe kingspatrouilles zijwaarts van den weg zal zelden voorkomen wegens de onbekendheid met en de moeielijkheden van het terrein, waardoor de marsch te zeer vertraagd zou worden. Het doen marcheeren van kleine afdeelingen als doorzoekingspatrouilles is bovendien in de meeste terreinen te gevaarlijk, dan dat er veel gebruik van zou kunnen gemaakt worden. Voorhoedes ter sterkte van een bataljon aan infanterie bestaan uit een gros der voorhoede, een hoofdtroep, een voortroep, een of meer doorzoekingspatrouilles en, als de omstandigheden een breed doorzoekingsfront vereischen en toelaten, ook uit zijtroepen. Bij eene sterkte van eece compagnie heeft men een voortroep, een hoofdtroep en een of meer doorzoekingspatrouilles; bij kleinere af deelingen een voortroep en een of meer dooi zoekingspatrouilles, soms alleen een of meer doorzoekingspatrouilles. Het gros der voorhoede en de hoofdtroep vormen de reserves. Zij blijven steeds in zoodanigen slagvaardigen toestand, dat zij de voor- of zijtroepen terstond te hulp kunnen snellen of in een goede stelling opnemen. Zij houden zoo noodig door patrouilles, bij voor keur uit cavaletie bestaande, gemeenschap met de voor- en zijtroepen en met de hoofdcolonne. De afstanden tusschen de verschillende deelen der voorhoede en van deze tot de hoofdcolonne zijn afhankelijk van de sterkte en de vechtwijze van den vijand en van het terrein. Heeft de voorhoede de sterkte van een bataljon, dan bedraagt de afstand tusschen voor- en hoofdtroep hoogstens 150 passen, tusschen hoofdtroep en gros der voorhoede hoogstens 300 en tusschen gros der voorhoede en de hoofdcolonne hoogstens 600 passen. Bij eene voorhoede ter sterkte van eene compagnie is de afstand tusschen voor- en hoofdtroep hoogstens 150, tusschen hoofdtroep

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 74