70 - veer beter zijn «vloed op den troep kunnen doen gelden, dezen gemakkelijker in de hand kunnen houden en leiden. De opleiding van den troep voor het gevecht wordt eveneens gemakkelijker, wijl er wat de gevechtsoefeningen betreft, bijna geen onderscheid meer overblijft tusschen de vredesoefeningen en het werkelijke gevecht De knalvrijheid van het schot is speciaal voor den aanvaller van veel voordeel bij overvallen en verrassende aanvallen, wijl zelfs een overijld en ontijdig afgegeven schot den aanval niet meer kan verra den; integendeel kan voortaan het schot beter ten voordeele van den aanvaller worden benut. De knal- en vlamvnjheid van het schot zal o. a. der cavalerie zeer te stade komen en wel evenzeer bij gelegenheid van eventueel te paard af te geven vuur, als bij het gevecht te voet en den aanval op infanterie en artillerie, omdat men in al deze gevallen geen rekent meer behoeft te houden met het schuw worden der paarden door knal en vlam. Voor de artillerie zal de knalvrijheid bijzonder voordeelig zijn en wel niet zoo zeer door de afwezigheid van den schrik veroorzakenden knal, maar in de eerste plaats doordat de inrichting van den knal- vanger de achterwaartse werking, dus den terugstoot vermindert welke omstandigheid in het bijzonder de constructie van snelvuurgel echut zal vergemakkelijken. Tot nu toe trachtte men den terugloop niet alleen van deze maar van alle vuurmonden door het gebru.k van verschillende middelen zooals remtouwen, sporen, veeren, hydraulische remmen enz. te ver minderen en zoo mogelijk op te heffen. Het eerste is nimmer in voldoende mate gelukt, wat met het laatste in het algemeen wel het geval is; intusschen zij hier opgemerkt, dat overigens volmaakte constructies, bijv. op harden, rotsachtigen grond met te gebruiken zijn. De knalvrijheid van het schot of juister ge zegd de aan de daarvoor benoodigde inrichting verbonden „voorstoot" der buskruitgassen komt hier den artillerist te hulp. Deze voorstoot der buskruitgassen zal in elk geval de radicaalste oplossing van het vraagstuk der opheffing van den terugloop mogelijk maken. De buskruitgassen zijn in de toekomst volkomen opgesloten Haar terugstoot gebruiken wij tot het openen van het sluitstuk, het

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 86