VOOR DE PRACTIJK. Voorschot op reisdeclaratie. Volgens artikel 29 Reisregelen kan een voorschot worden verleend tot een bedrag van hoogstens 2 3 van het vermoedelijk te declareeren bedrag; zonder voorschot kan bij indiening reeds dadelijk */s worden uitbetaald (art. 39), terwijl vroeger bepaald was, dat 4/6 kon worden uitbetaald, verminderd met de eventueel genoten voorschotten. Welke gewichtige redenen kunnen oorzaak geweest zijn van die verandering in het nadeel van den declarant? Verlofganger. Disciplinaire straffen. Volgens artikel 71 Regl. Inw. D. wordt „de straf tijd gerekend te zijn geëindigd des morgens ten negen uur op den dag, volgende op den laatsten dag van de te ondergane straf," m. a. w. wordt een militair den Bten gestraft met 8 dagen arrest, dan is op den 9d«i zijne straf geëindigd. Wordt hij nu in dien tusschentijd in het hospitaal opgenomen of wel overgeplaatst in dit laatste geval met een aanteekening op de achterzijde van het E. A. B. bv. „heeft nog 4 dagen provoost te ondergaan" dan moet hij na terugkomst bij de com pagnie of bij aankomst in zijn nieuw garnizoen alsnog zijn straf uit dienen en ik geloof niet, dat nog ooit een gestrafte zich daartegen heeft verzet. De „gewoonte" is dus „wel" geworden en daarom verdient het aanbeveling om in genoemd artikel een bepaling op te nemen omtrent het opschorten van disciplinaire straffen. Of weet misschien iemand een dergelijke bepaling aan te wijzen? Verlofganger. Een vraag. Waaraan ontieenen sommige autoriteiten commandeerende officieren, afdeelingscommandanten, enz.— de bevoegdheid om bij feeste lijke gelegenheden als anderszins het ondergaan van straffen kwijt te schelden Verlofganger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 92