MILITAIRE POSTDUIVEN. Het Ind. Mil. Tijdschr. N°. 8 van 1899 bevat onder dit opschrift een artikeltje, waarin door „Mineur", de aandacht wordt gevestigd op het gebruik, dat men tijdens de manoeuvres nabij de vesting Nowo- Giorgiewsk heeft gemaakt van postduiven, die door de soldaten in mandjes meegevoerd, op afstanden van 2632 K.M. tot het overbrengen van berichten benut werden. De schrijver stelt in verband hiermee de vraag, of de postduiven in Indië niet op dezelfde wijze aangewend zouden kunnen wor den om berichten over te brengen, indien eens een Europeesche vijand daar geland was en de Indische cavalerie, door hare geringe sterkte niet in staat zou zijn die taak naar behooren te verrichten. Zouden er geen redenen bestaan, zoo zegt hij verder, om den na zeer onvoldoende proeven opgeheven militairen postduivendienst, we der in 't leven te roepen. Aangezien „Mineur" hiermee het onderwerp„militaire postduiven in Indië op nieuw aan de orde brengt en ik met hem volkomen over tuigd ben van de onschatbare diensten, die de luchtpost daar zal kun nen bewijzen, niet alléén vóór en na de landing van een Eur. aan valler, maar vooral ook bij groote en kleine expedities, zoo wenschte ik hem gaarne te steunen in zijn streven om de militaire postduiven- stations weder op te richten. Uit den aard mijner betrekking, als Directeur der Rijkspostduiven- stations, tnaar bovendien als amateur op postduivengebied, heb ik destijds in de jaargangen 1888 en 1893 van dit tijdschrift met belang stelling de artikelen gelezen betreffende de in Indië genomen proeven, alhoewel ik mij toen niet heb kunnen vereenigen met de wijze van proefneming, omdat men mijns inziens met deze op vreemden bodem overgeplaatste postduiven, eene geheel verkeerde methode gevolgd heeft. Het doel van dit schrijven nu is, om de oorzaken te bespreken

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 182